22 Nisan 2013 #1756908

Pegasus 1 Hafta Öncesinden İptalde Ücret İadesi Yapılmaması!

09 Nisan2013 tarihinde eşim ve kızım için 19 Nisan gidiş 24 Nisan dönüş olmak üzere UV3FD4 PNR no ile İstanbul Konya gidiş dönüş bilet satın aldım. Özel sebeplerden 12Nisanda iptal etmek zorunda kaldım. 335. 96TLlik ücretin sadece 35. 06TLsi iade edilmiştir. THYde saatler öncesinden yaptığım iptalde bilet başına 5 TL kesiliyor iken uçuşa 1 hafta kala hem de kampanya bileti olmadığı halde sadece vergilerin iadesi, ne kadar üzücü?


Zaten %110 bilet satılmakta, bu şekilde de her koltuğu 2 kere satmak gibi bir hedefleri mi var acaba?Pegasus doğrudan müracaatlarıma yanıt dönmemiştir. Hatalı uygulamanın hakkaniyet gereğince bir an önce düzeltilmesi hususunda desteğinizi rica eder, saygılar sunarım.

İlhan 102 Okunma

Cevaplar

  • İlhan09 Mayıs 2013

    Sayın yetkili, Benim mağduriyetimi anlamak için öncelikle kendi sitenize, sonra da THYnin sitesine bakmanızı öneririm. Tarafıma yukarıda verilen cevap, otomatik cevap niteliğinde gibidir ve ne yazıkki müşteriye verilecek bir cevap olmadığının yani acziyetin göstergesidir. Düşünün ki bir ekranda KAMPANYA yazan fiyatlar var, onun altında üstünde yanında da SUPER yazan daha yüksek fiyatlar var; ve ekranın üstünde bir yerde de FLEX ücretler diye ne anlama geldiği belli olmayan ve de farkedilemeyen bir yazı var.. Tüm bunlar bir tarafa bir de işini düzgün yapan bir firma olarak THYnin ekran görüntüsü var: Promosyon(iade edilemez) sütunu ve Esnek(iade edilebilir) sütunu... her şey ne kadar da net... hangisi tüketiciyi düşünüyor? Hangimiz hergün uçağa biniyor? Yanlış yönlendirmelerinizi düzeltmeniz ve bu tuzağa düşenleri de "uçuş kuralları B1 maddesinde...." diyerek saf yerine koymamanız için konuyu hukuk kanallarına intikal ettireceğimin bilinmesini değerlendirmenize sunarım. Saygılarımla.

  • Pegasus Temsilcisi25 Nisan 2013

    Sayın Misafirimiz, Tüm ücret siniflari farkli iade ve degisiklik kurallarina tabidir. Bu kurallar uçus belgenizin B.1 maddesinde ve internetten bilet satin alma öncesinde okunup anlasildigina dair yolcu tarafindan imzalanan "Genel Kurallar" bölümünde yer almaktadir. Detayli bilgiye internet ana sayfamizin ve ayni zamanda bilet görüntüleme sayfanizin alt kisminda yer alan "Genel Kurallar" bölümünden de ulasabilirsiniz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön