Pegasus ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Onur'un şikayet sonucundan memnuniyeti

         

Pegasus Hatalı İşlem Sonucu Fazla Ücret Aldı

9.342görüntüleme
Onur
Onur 31 Temmuz 2019 19:04

01.02.2019 tarihinde kendim, eşim ve 2 yaşındaki kızım için vew*** rezervasyon numarası ile 476,97 TL'ye Antalya-Ankara tek yöne bir uçuş satın aldım. Kızımın yolculuktan etkilenmemesi, normal uyku ve beslenme saatlerinde seyahat etmesi için kalkış saatini 21.05 olarak seçtim. 27.07.2019 tarihli uçuş günü kalkış saatinin 21.55 olarak değiştirildiği bilgisini mesaj yoluyla aldım (Not: Havaalanındaki rötarlarla da beraber toplam 2 saatlik bir gecikme ile kalkış 23.05’te gerçekleşti). Bunun üzerine çağrı merkezinizi arayarak mümkünse daha erken bir saatteki uçuşla biletimin değiştirilmesini istedim. Bu konuda olumsuz yanıt alınca en azından o saatte yemek yiyemeyeceğimiz için bilet satın alırken beraberinde satın aldığımız 3 kişilik yemek ücretinin geri iade edilmesini istedim. Bu noktadan sonra çağrı merkezi personelinin hatalı işlemi sonucu gecikmeye ilişkin mevcut mağduriyetimizi gidermek için aramış olduğum müşteri hizmetleri tarafından daha da mağdur edildim. Telefonun ucundaki müşteri temsilcisi A** bey (Not: Görüşmemiz süresince ısrarla benimle soyadını paylaşmadı, biz tüm kişisel bilgilerimizi şirketinizle paylaşıyorken) herhangi bir kesinti olmadan söz konusu yemek ücretinin iade edilebileceğini belirtti ama maalesef kendisi yanlış bir işlem yaparak yemek ücreti yerine biletlerimizi iptal etti. Bunun hatalı bir işlem olduğunu biletin değil sadece yemek ücretinin iade edilmesini istediğimi, söz konusu tarihte Ankara’ya dönmek zorunda olduğumu belirtmeme ve iptal işleminin geri alınmasını talep etmeme rağmen bunun mümkün olmadığını belirtti. Daha sonra tatilimin son gününde toplam 1,5 saatlik stresli bir telefon müzakeresinin sonunda A** bey hatasını kabul ederek bir üst düzey yetkiliniz aracılığı ile 9ZY*** rezervasyon numarası ile tekrar aynı uçuş için yeni biletlerimizi güçlükle ayarladı. Ancak önceden 476,97 TL'ye satın almış olduğum bilet şahsıma 537 TL’ye tekrar satıldı. 476,97 TL’lik bilet ücretinin tarafıma kesintisiz iade edileceği belirtildi. Ayrıca ilk uçuş saati 21.05 olarak belirtilen uçuş, bırakın aynı gün 21.55 olarak değiştirilen yeni kalkış saatini, yetersiz bilgilendirme yapılarak havaalanındaki rötarla da beraber toplam 2 saatlik bir gecikmeyle 23.05’te gerçekleşti. Bu noktada 476,97 TL olarak yapmış olduğum ilk ödemenin ve arada oluşan 60,03 TL’lik farkın 537 TL ödemeyi yapmış olduğum yeni sanal kredi kartıma iadesini talep etmekteyim.

Onur
Onur02 Ağustos 2019 20:30

Bir haftalık süre sonunda ne müşteri hizmetlerinden ne de sikayetvar.com üzerinden taleplerime şirket tarafından yanıt gelmemiş, geri ödemesi yapılacağı söylenen bilet ücretinin dahi iadesi gerçekleştirilmemiştir. Ayrıca yeni farkına varmış olduğum ve olay özelinde mağduriyet yaşadığım bir diğer konu da, müşteri temsilcisinin hatası sonucu Pegasus’un ücretli hattı aracılığı ile yapmış olduğum uzun telefon görüşmelerinin ekstra ücretinin Turkcell tarafından faturama yansıtılmasıdır. Ekte detaylarını paylaştığım toplam 73.62 TL’lik ücretin de tarafıma ayrıca iade edilmesini talep etmekteyim. Hızlı bir şekilde yanıt alamazsam konuyu önce sosyal medya ve ardından hukuki zemine taşıyacağım.

Onur
Onur11 Eylül 2019 11:39

Şikayetimin üzerinden 45 günden fazla zaman geçmiş olmasına rağmen şirketten olumlu ya da olumsuz geri dönüş almadım. Pegasus'tan sürekli talebiniz inceleniyor şeklinde e-posta alıyorum. Bunun 45 günde çözülemeyecek bir konu olduğunu düşünmüyorum. Dakikası 1,5 TL olan numaralarından aramak istiyorum ancak tekrar fahiş bir fatura ile karşılaşmak istemiyorum. Şirket kendi hatalı işlemleri sonunda alınan 60,03 TL'lik bilet farkı ve 73,62 TL'lik konuşma ücretini hala geri iade etmemiştir.

Onur
Onur11 Ekim 2019 14:53

Oldukça yorucu ve uzun bir sürecin sonunda geç de olsa Pegasus geri dönüş yapmış ve ekstra alınan bilet ve telefon ücretini tarafıma iade etmiştir.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler