Pegasus ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Pegasus Bilet Satış Hakaret

9.907görüntüleme
Remzi
Remzi 08 Eylül 2019 18:40

30.07.2019 tarihindeki Ankara Esenboğa Havalimanından İzmir Adnan Menderes Havalimanı uçuşuma geç kaldığım için kaçırdım. Kontuardaki arkadaşlar satış ofisine yönlendirerek biletimle ilgili işlem yapabileceğini ilettiler. Satış ofisindeki hanımefendi bana yardımcı olabileceğini iletti. Bir gün sonra yani 31.07.2019 tarihi için aynı sefere verip veremeyeceklerini sorduğumda bana yardımcı olacaklarını ilettiler. Oradaki hanımefendi biletimi kesti ve benden gidiş için 33,50 dönüş biletimin değişikliği için ise 85,00 TL fark alarak biletimi değiştirdi. Akabinde bileti kesip kontrol etmem için bana ilettiğinde değiştirilen gidiş biletimin sabah 06:00 biletiyle değiştirildiğini fark ettim. Özellikle belirtmeme rağmen 07:45 uçuşu yerine 06:00 uçuşuna kestiğini ve benden teyit alarak bu işlemi yaptığını iletti.

Bende özellikle hatanın kendisinde olduğunu bu bileti istemediğimi ve 07:45 uçuşu için ücretsiz değişiklik yapılmasını istediğimi ilettim. Sabah erken saat olması sebebiyle hanımefendiye uyanamadığını ve kafasına göre iş yaptığını belirttiğimde ise bana ‘’belli ki siz uyanamamışsınız ki uçağı kaçırmışsınız’’ diyerek beni hem diğer yolcuların yanında küçük düşürdü hem de yalancı yaftası yapıştırdı. Ses kaydı olup olmadığını sorduğumda ise bana ‘’müşteri hizmetlerinden şikayet kaydı açtırarak’’ ancak böyle bir kontrolün mümkün olabileceğini söyledi. Müşteri hizmetleri ile görüştüğümde telefonda şikayetimi ilettim. Ve yaklaşık 2 saat sonra bir bayan beni arayarak ‘’personelin hatalı olduğunu ve biletimin personel maaşından kesilerek yeniden düzenlenebileceğini iletti. Bende müşteri ziyaretim iptal olduğu için bu tekliflerini reddettim ve şirketimin acentası ile görüşerek biletimin iptal edilmesini rica ettim.

Yaklaşık 35-40 gündür çözülemeyen ücret iadesi ve uzadıkça uzayan bir konu haline gelen bu problem için sizlerin desteğini rica ediyorum. Ayrıca belirtmek isterim ki kişilik haklarıma saldırı sebebiyle savcılığa suç duyurusunda bile bulunmak istiyorum. İş için olsun özel olsun seyahat ettiğimiz, ülkemizin firması Pegasus Havayollarına bu ilgisizlik hiç yakışmadı. En kısa zamanda problemin çözülmesini ümit ediyorum.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler