Toplam çözüm sayısı
..
Pegasus ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Ebru'nun şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 1

  • profile
1 Destekçi

Pegasus 10 Yaş Altına Bilet Satıp, Havalimanında Uçuşa İzin Verilmemesi

772görüntüleme
Ebru
Ebru 07 Ocak 15:34

07.01.2021 tarihinde İzmir'den İstanbul Sabiha Gökçen e saat 14:15 için 10 yaşındaki oğlum ve annem için, Pegasus un telefon uygulamasından bilet alımı yaptım. Uçuş saatinde ise havalimanında oğlumun seyahat izin belgesiz ve ya annesi ve ya babası olmadan uçamayacağını 199 ® u arayarak izin almam gerektiğini söylediler. 199 u aradığımda ise 20 yaş altına seyahat izni verilmediğini ilgili havayolu firması ile görüşmem gerektiğini söylediler.

Pegasus u arayıp şikayet bildirdim havalimanındaki acente şefleri ile görüştüm fakat hiçbir mağduriyet gidererek lem yapılmadı. Ben bir sağlık çalışanı olarak bu yasayı takip etmeliymişim, ben sağlık çalışanı olarak çalışma koşullarından bakamadığım çocuğumu İstanbul a göndermek ayrı kalmak zorunda kalırken veznedeki personel bana bunu söyleme cüretinde bulunuyor Pegasus web sitesinde bu açıklamaya ilişkin bir bildirge yayınlamış bana bunu gösteriyorlar.

Ama ben telefona indirilen uygulamadan aldım ve buna dair hiçbir bildiri yok. Madem 10 yaş altı yasak madem Veli izni şart neden sistem uçuş bileti alımına izin veriyor? 12 yaş altı velisiz bilet alırken bloke konuluyor da neden bu yasa gereği uygulama sistemine gerekli blok konulmuyor. Uygulamadan Bilet alırken annesi olup olmadığımı bilemezlermiş ama satış yapabilirlermiş uçuş özgürlüğümü kısıtlamamak için Ama havalimanına gelip karşılaştığım bu usulsüzlük ile benim annemin ve oğlumun uçuş özgürlüğü maddi manevi zaten engel olundu Uygulamadı eksiklerini kabul etmediler.

İlgili yardımcı olan kimse yoktu. Tek söyledikleri devletin koyduğu bir kural peki devlet sana 20 yaş altına uçuş yok, 20 yaş altındaki kişi velisi olmadan uçamaz diyorsa Pegasus olarak neden bilet satışı yapıyorsunuz? Oğlumu bırakmak için sonraki uçuş 17:00 için annemle oğlum için 320 TL ödediğim biletin üzerine 154 TL fark ve kendim için 178 TL sonraki uçuşa para ödedim Taksi ile gelebilmek için 235 TL taksi ücreti ödedim.

Üstelik sağlıkçı olarak işime geri dönmek zorunda olduğum için 20:30 uçağı ile geri dönüş için 172 TL daha ödeme yaptım. Pegasus eksik bilgilendirme yaparak beni maddi manevi zor durumda bıraktı böyle bir şirketin bu bildiri yapmadan nasıl bilet satışı yapabilir? Uçağa hayvan alırken bile 30 kere uyarı ve bilgi veriyor. Ama bu kural ile ilgili en ufak bir bilgi paylaşımı uygulama üzerinden yapılmadı.

  • profile
1 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler