350 TL'ye Tamah Eden Pegasus

Tansel Tansel2 hafta önce

Geçen günlerde 19 yaşındaki kızım ve 6 yaşındaki oğlum için Ankara İzmir bileti aldım. Bileti aldığımda hiçbir uyarı veya engelleme ile karşılaşmadan ınternet üzerinden satılma işlemini tamamladım. Uçuştan bir gün önce online check-in işlemi yapmak istediğimde check-in işlemi yapamadım. Pegasus müşteri. Hız. Aradım ve durumu aktardım. Yetkili personel bana Covid 19 tedbirleri kapsamında 6 yaşındaki bir çocuğun annesi ve babası hariç kimseyle uçamayacağını ve ablası abisi dahil olmak üzere uçamayacağını söyledi. 

Kızımın kardeşiyle uçmasının sadece noterden onaylı vasisi olmak kaydı ile olacağını söylediler. Yani çocuklarımın uçması için analık ve babalık haklarımızdan vazgeçmemizi ve oğlumuzun vasisi olarak kızımızı tayin etmemizi istediler. Bende uçuşu iptal etmek istediğimi ve bilet iadesini talep ettim. Ayrıca bileti açığa alma ve çok kesinti olmasına rağmen ücret iadesini talep edip kayıt açtırdım. 

Ancak 15 gün geçmesine rağmen cevap gelmedi ve Pegasus havayollarından hiç kimse dönüş yapmadı. İç etmek istedikleri 300 kusur tl problem değil ama sabancıların nasıl zengin oldukları konusunda daha çok fikir sahibi oldum.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler