12 Aralık 2013

Pegasus Havayolları Promosyonlu Bilet İptal Edildi!

c06/12/13 tarihinde çalıştığım firmaya bağlı Antur firması tarafından, eğitim sebebiyle 13/12/13 PC4123 sayılı İzmir-İstanbul 15/12/13 PC4122 no'lu İstanbul-İzmir dönüş uçaklarına 199,98 tl tutarlı bilet alındı. Fakat eğitimlerin ist olmadığı anlaşılınca yine bağlı bulunduğumuz Antur firması tarafından promosyon bilet olması sebebiyle ileri tarihe alınması vb alternatiflerinin olmadığı bilgisinin verilmesi sebebiyle, biletler iptal edilmek zorunda kalınmıştır.


Tamamen bilgim dışında alınan promosyon biletinin iptal edilmesi yüzünden, hizmetini alamayacağım bu işlemler yüzünden 171,28 tl ödemek zorunda bırakıldım. Bordrolu çalışıyor olmam sebebiyle sizler de takdir edersiniz ki 200 tl civarında bu ödemeyi yapıyor olmak, beni fazlasıyla mağdur etmektedir.


Ayrıca henüz gerçekleşmemiş, bu uçuşa ait bilet zaten kurumunuz tarafından tekrar satılacaktır. Kurumsal kişiliğinize yakışacak şekilde hiçbir şekilde bilgim dahilinde alınmayan bu biletlerin iadesinden doğan mağduriyetimin giderilmesi konusunda, acilen yardımlarınızı rica ederim.

Elif 235 Okunma

Cevaplar

  • Elif14 Aralık 2013

    Merhabalar,saniyorum bir onceki mesajimda sorunu tam olr aciklayamad im.bu biletleri kendim almadim ve dolayisiyla da sozlesmeleri okuyup onaylamadim.fakat odeme yapacak olan benim.sizlerden bir ayricalik talebinda bulunmuyorum.durumun farjli olmasi sebebiyle benden kaynaklanmayan bu dorunda yasamis old msgfuriyetimi bildirerek bunun giderilmesini ivedilikle talep ediyorum.talebimin bir kez daha olumsuz masi durumunda tuketici haklarimi kullanmak icin gerekli basvurulari yapacagimi da bildirmek isterim.bilg.

  • Pegasus Havayolları Temsilcisi13 Aralık 2013

    Sayın Misafirimiz, Pegasus Havayolları olarak, Türkiyede ve yurtdışında onlarca noktaya uçuş yapmakta olup, 1990 yılından bu yana başarılı geçmişi ile Türkiye?nin en önde gelen havayolu şirketleri arasında olduğumuz bilinci ile, misafirlerimize sunulan hizmet politikasında her zaman güvenli ve kaliteli seyahat imkanı vermek ve bu doğrultuda da, uygun fiyat seçenekleri ile tüm misafirlerin bu olanaklardan yararlanabilmesini sağlamak temel prensiplerimiz arasında yer almaktadır. Bu bağlamda her dönemde yeni kampanyalar düzenlenerek misafirlerimize ucuz ücretli seyahat imkanları sunulmaktadır. Ucuz ücretlerin satışa açılması belirli kurallar ile mümkün olabilmektedir. Bilindiği üzere bilet iptal ve değişiklik kuralları havayollarının kendi inisiyatifleri doğrultusunda belirlenmektedir. Şirketimiz uçuşlarına ait biletlerin ücret sınıflarına göre iptal ve değişiklik kuralları farklılık göstermektedir. Bu kurallar uçuş belgesinin B.1 maddesinde ve internetten bilet satın alma öncesinde okunup anlaşıldığına dair misafir tarafından imzalanan "Genel Kurallar" bölümünde detaylı olarak yer almakta olup, http://www.flypgs.com/bilgilendirme/genel-kurallar.aspx linkinden tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Siz misafirlerimize kaliteli hizmeti sunmaya yönelik belirlenen prensiplerimiz arasında yer alan eşitlik ilkesi sebebi ile bilet iptal değişiklik kuralları uçuş parkuruna bağlı olarak her misafirimize eşit uygulanarak, esneklik yapılması mümkün bulunmamaktadır. Yukarıda yer aldığı üzere; bilet ücretlerimiz kademeli olarak dinamik bir yapıya sahip olması sebebi ile ücretlerimiz arasında İptal ve değişiklik kuralları farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle e-mail yolu ile bilet iptal-değişiklik işlemi gerçekleştirilmesi mümkün bulunmamaktadır. Bilet iptal değişiklik işlemleri yalnızca internet sitemizden, 7 gün 24 saat 0850 250 0737 numaralı çağrı merkezimiz veya yetkili acentelerimizden gerçekleştirebilirsiniz. İlgi ve anlayışınıza teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön