05 Ekim 2013

Pegasus Havayolları Biletin Parasını İade Etmiyor!

6DXODO rezervasyon kodlu ve 189, 98 TL ödeyerek satın aldığım 5 Ekim 2013 İzmir gidiş, 6 Ekim İzmir dönüş biletimi iptal etmek için 3 Ekim saat 17:45 civarında Pegasus Havayolları'nın çağrı merkezini aradım. Biletimin promosyonlu bilet olduğunu söyleyerek bana sadece vergileri olan 25,06 TL'yi iade edebileceklerini söylediler. Oysa ben bu bileti iptal edersem Pegasus'un bir zararı olmayacak, tekrar o koltukları uçuşa 48' saatten daha fazla süre olduğu için çok rahat satabilecekler.


Bu çok açık bir şekilde 4077 sayılı kanunun mesafeli satış fıkrasına aykırı bir durum. Bu bilet için ödediğim 189, 98 TL'nin tamamının iade edilmesini rica ederim.

Nezih 163 Okunma

Cevaplar

  • Nezih07 Ekim 2013

    Sn.Yetkili, Ben zaten önce çağrı merkezinizi aradım. Yukarıdaki yazınızdan mailimi okumadığınızı anlıyorum. Haksız yere red cevabı alınca şikayetvar.com'a yazdım. Ben bilet alırken uçuşunu istediğim saat için başka alternatif yoktu. Yanı aynı saate hem promosyonlu hem promosyonsuz bilet satmıyorsunuz ki. Zorunlu olarak o saat için beyan ettiğiniz fiyatı seçiyoruz. Bileti iptal edip, parayı iade etmemek ile yaptığınız aldatmaya giriyor. Bu konudan bir çok arkadaşımın da şikayetçi olduğunu duydum. Facebook'ta da şikayetimi paylaşacağımı bildiririm.

  • Pegasus Havayolları Temsilcisi07 Ekim 2013

    Sayın Misafirimiz, Pegasus Havayolları olarak, Türkiyede ve yurtdışında onlarca noktaya uçuş yapmakta olup, 1990 yılından bu yana başarılı geçmişi ile Türkiye?nin en önde gelen havayolu şirketleri arasında olduğumuz bilinci ile, misafirlerimize sunulan hizmet politikasında her zaman güvenli ve kaliteli seyahat imkanı vermek ve bu doğrultuda da, uygun fiyat seçenekleri ile tüm misafirlerin bu olanaklardan yararlanabilmesini sağlamak temel prensiplerimiz arasında yer almaktadır. Bu bağlamda her dönemde yeni kampanyalar düzenlenerek misafirlerimize ucuz ücretli seyahat imkanları sunulmaktadır. Ucuz ücretlerin satışa açılması belirli kurallar ile mümkün olabilmektedir. Bilindiği üzere bilet iptal ve değişiklik kuralları havayollarının kendi inisiyatifleri doğrultusunda belirlenmektedir. Şirketimiz uçuşlarına ait biletlerin ücret sınıflarına göre iptal ve değişiklik kuralları farklılık göstermektedir. Bu kurallar uçuş belgesinin B.1 maddesinde ve internetten bilet satın alma öncesinde okunup anlaşıldığına dair misafir tarafından imzalanan "Genel Kurallar" bölümünde detaylı olarak yer almakta olup, http://www.flypgs.com/bilgilendirme/genel-kurallar.aspx linkinden tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Siz misafirlerimize kaliteli hizmeti sunmaya yönelik belirlenen prensiplerimiz arasında yer alan eşitlik ilkesi sebebi ile bilet iptal değişiklik kuralları uçuş parkuruna bağlı olarak her misafirimize eşit uygulanarak, esneklik yapılması mümkün bulunmamaktadır. Yukarıda yer aldığı üzere; bilet ücretlerimiz kademeli olarak dinamik bir yapıya sahip olması sebebi ile ücretlerimiz arasında İptal ve değişiklik kuralları farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle e-mail yolu ile bilet iptal-değişiklik işlemi gerçekleştirilmesi mümkün bulunmamaktadır. Bilet iptal değişiklik işlemleri yalnızca internet sitemizden, 7 gün 24 saat 0850 250 0737 numaralı çağrı merkezimiz veya yetkili acentelerimizden gerçekleştirebilirsiniz. İlgi ve anlayışınıza teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön