07 Ocak 2014

Pegasus Havayolları Başından Savan Ve Haksız Kazanç Elde Etmeye Şef!

31 Aralık Salı günü PC 110,19:55 SAW-ESB uçuşumun check-in için havalimanına trafikten ötürü geç ulaştım. Sıraya girmeden alındığım ön en sağdaki Check-İn kontuarında oturan, şef olduklarını düşündüğün bir bay ve bir bayan Boarding'in bitip, kapının kapandığını, yeni bilet almam gerektiğini belirttiler ısrarlı sorularıma rağmen.


Kontuar'dan çıkıp bilet almak için ilerlediğim sırada Dijital Tabela'da halen Son Çağrı ibaresi yandığını gördüm ve koşmaya başladım. Ve elbette ki uçuşumu gerçekleştirdim.


Eğer ben kafamı kaldırıp bakmasaydım o tabelaya hem biletim yanacak, hem rezil olacak hem de mağdur edilmiş olacaktım.


Bu iki kendini bilmez şahıs yüzünden itibar kaybettiniz Pegasus Havayolları!

Oğuz 105 Okunma

Cevaplar

  • Oğuz09 Ocak 2014

    Yanıtınız için teşekkürler. Ancak ben dijital boardda "Son Çağrı" ibaresini görüyorken ve koşarak dahi olsa uçağa yetişip uçuşumu gerçekleştirebilmiş olduğum bir durumda bana kontuardaki yetkili kişilerce uçak kapandı denmesinin altında maalesef ki kurallar dışı, gözden kaçırılmış bir durum, hatta bir suistimal olduğunu düşünürüm. Umarım bir daha ne ben ne de siz böyle bir duruma imkan ve mahal verirsiniz. İyi çalışmalar.

  • Pegasus Havayolları Temsilcisi09 Ocak 2014

    Sayın Misafirimiz, Kurallarımız gereğince iç hat uçuşunun tarifeli kalkış saatine 30 ve dış hat uçuşunun tarifeli kalkış saatine 45 dakikadan daha kısa süre kala gelen misafirlerimiz uçuşa kabul edilmemektedir. Belirlenen süreden daha kısa zaman kala gelen misafirlerimizin uçuşa kabul edilmeleri halinde, seferimizde gecikme yaşanabileceğinden talepler olumlu karşılanamamaktadır. Bu gibi durumlarda, sadece o uçuşumuz değil, aynı uçuşun devamında yapılacak tüm seferlerde de gecikme yaşanmaktadır. Pegasus Havayolları olarak "zamanında kalkış" performansımızı en üst seviyelere taşıyarak, siz misafirlerimizin tercihlerinin en önemli nedeni olan Güvenli ve Zamanında seyahat imkanlarını gerçekleştirebilmek adına her dönemde çalışmalarımız bulunmaktadır. Bu çalışmalar kapsamında şirketimizin zamanında kalkış performansımız sektörde üst seviyelerde izlenmektedir. Misafirlerimizin gerek tercihi gerekse ihtiyacının, zamanında uçuşlar olduğu bilinciyle, gecikmeye sebebiyet vermemek adına birçok havayolu şirketinde olduğu gibi şirketimizde de belirli kurallar uygulanmakta; bu çerçevede, iç hat uçuşuna 30 ve dış hat uçuşlarına 45 dakika kala check-in işlemleri sona erdirilmektedir. Havalimanı ve trafik yoğunluğuna yakalanılmaması adına, misafirlerimizin iç hat uçuş saatinden 1 saat 30 dakika ve dış hat uçuş saatinden 2 saat önce havaalanında olmaları gerekmektedir. Ayrıca uçağımızın kalkış ve operasyonel işlemlerinin eksiksiz gerçekleştirilmesi amaçlı olarak check-in işlemleri tarifeli kalkış saatine belirli bir süre kalana kadar gerçekleştirilebilmekte ve bu sürenin altına indirilmesi hali hazırda mümkün bulunmamaktadır. Şirketimiz bünyesinde uygulanan tüm kurallar bilet satın alım esnasında misafirlerimizin bilgisine sunularak kabul etmeleri halinde işlemleri tamamlanmaktadır. Bu çerçevede check-in süreleri bilet üzerinde "E" maddesinde, internetten bilet satın alım esnasında misafirlerimizin imzalaması gereken "Genel Kurallar" bölümünde ve çağrı merkezimizden bilet alım esnasında temsilcilerimiz tarafından iletilerek kabul edilmesi ile işlem tamamlanmaktadır. Uçuşlarımızda görüşmeyi dileriz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön