07 Ağustos 2014

Pegasus Havayolları 1 Saat İçinde İade Ettiğim Biletten 1000TL Ceza Kesti!

Pegasus Havayolları'ndan Dubai için aldığımız ve yaklaşık 1 saat içinde iade için aradığımızda müşteri hizmetlerindeki arkadaşlar bize ödediğimiz 1350 TL'lik Balayı biletimizin sadece 300 TL civarında bir miktarını iade edebilecekleri bilgisini verdi. 15 dakika içerisinde arasaymışız bize tüm iade yapılabilirmiş ancak bizim Pegasus'un müşteri hizmetlerinin numarasının rehberimizde kayıtlı olmadığını ve araştırıp arayıp ulaşana kadar bu sürenin geçmiş olabileceğini ikna edemedik.


Bizim bir acenta değil sadece bir vatandaş olduğumuzu ve 1 saatin karar ve ulaşma aşamasına yetmediğini anlamadılar. Sonuç olarak Pegasus'un bu kaliteli! müşteri hizmetleri sayesinde Yurtdışı balayımızı iptal etmek zorunda kaldık.

Aziz 1.016 Okunma

Cevaplar

  • Aziz'in Teşekkür Mesajı12 Ağustos 2014

    Bileti zaten müşteri hizmetleri üzerinden iade işlemini gerçekleştirmeye çalıştım, Bilet fiyatının 4 te 3 ünü iade etmeyerek ,hatta böyle standart cevaplar göndererek hiçbir detay dahi istemeden veya iletişime geçilmeden ( Bilet no tarih vs... ) zaten müşteri memnuniyetinin firmanızdakini önemini ıspatlamış bulunuyorsunuz , Teşekkürler !

  • Pegasus Havayolları Temsilcisi08 Ağustos 2014

    Sayın Misafirimiz, Pegasus Havayolları olarak, Türkiyede ve yurtdışında onlarca noktaya uçuş yapmakta olup, 1990 yılından bu yana başarılı geçmişi ile Türkiye?nin en önde gelen havayolu şirketleri arasında olduğumuz bilinci ile, misafirlerimize sunulan hizmet politikasında her zaman güvenli ve kaliteli seyahat imkanı vermek ve bu doğrultuda da, uygun fiyat seçenekleri ile tüm misafirlerin bu olanaklardan yararlanabilmesini sağlamak temel prensiplerimiz arasında yer almaktadır. Bu bağlamda her dönemde yeni kampanyalar düzenlenerek misafirlerimize ucuz ücretli seyahat imkanları sunulmaktadır. Ucuz ücretlerin satışa açılması belirli kurallar ile mümkün olabilmektedir. Bilindiği üzere bilet iptal ve değişiklik kuralları havayollarının kendi inisiyatifleri doğrultusunda belirlenmektedir. Şirketimiz uçuşlarına ait biletlerin ücret sınıflarına göre iptal ve değişiklik kuralları farklılık göstermektedir. Bu kurallar uçuş belgesinin B.1 maddesinde ve internetten bilet satın alma öncesinde okunup anlaşıldığına dair misafir tarafından imzalanan "Genel Kurallar" bölümünde detaylı olarak yer almakta olup, http://www.flypgs.com/bilgilendirme/genel-kurallar.aspx linkinden tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Siz misafirlerimize kaliteli hizmeti sunmaya yönelik belirlenen prensiplerimiz arasında yer alan eşitlik ilkesi sebebi ile bilet iptal değişiklik kuralları uçuş parkuruna bağlı olarak her misafirimize eşit uygulanarak, esneklik yapılması mümkün bulunmamaktadır. Yukarıda yer aldığı üzere; bilet ücretlerimiz kademeli olarak dinamik bir yapıya sahip olması sebebi ile ücretlerimiz arasında İptal ve değişiklik kuralları farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle e-mail yolu ile bilet iptal-değişiklik işlemi gerçekleştirilmesi mümkün bulunmamaktadır. Bilet iptal değişiklik işlemleri yalnızca internet sitemizden, 7 gün 24 saat çağrı merkezimiz veya yetkili acentelerimizden gerçekleştirebilirsiniz. http://www.flypgs.com/bize-ulasin/iletisim.aspx İlgi ve anlayışınıza teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön