20 Mayıs 2014

Pegasus Havayolları Yetersiz Görevliden Dolayı Uçamadım!

Bugünkü Pegasus Havayolları (19 mayıs 2014) 05:25 SAW-GAP uçuşu için 04:35'de bilet kuyruğunda olmama rağmen sadece 2 biletmeme görevlisi olduğu için bize geç sıra geldi ve sıra geldiğinde valiz sırası kapandı dendi.

Valizsiz bilet verin dedim bilet verilmedi. Bu sabah Şanlıurfa'da olmam gerekirken firmanızdan kaynaklı gidemedim. Biletimin iade edilmesini rica ederim. 30 kişilik sıra için 2 kişi yerine daha fazla kişi olmalıydı ve uçumuz yakın olduğu için bize öncelik verilmeliydi.

Not: 2 kişi olan bilet görevlisi saat 05:00'e doğru artı.

Mehmet 163 Okunma

Cevaplar

  • Mehmet26 Mayıs 2014

    Yaşadığım sorun detaylı incelenmemiş olup sadece standart cevap verilmiş. Biletimi internet üzerinden aldığım halde 50 dakika öncesinden bagaj kuyruğunda bekleyip uçağa yetiştirilemiyorsam bu Pegasus firmasının ayıbıdır ve kusurudur. Pegasus firmasının 2 bilet bedelini tarafıma iade etmesini bekliyorum.

  • Mehmet22 Mayıs 2014

    Yazdıklarımı okumadan standart cevaplarınızı kopyalayıp-yapıştırıyorsunuz. 50 dakika önce bilet sırasında olduğumu iletiyorum. 50 dakika önce yurtiçi bilet almak için bekleyen insanları uçağa alamıyorsanız pes diyorum artık. 1- Başından itibaren görevli sayısı 2 yerine 3 yada 5 olsaydı böyle bir problem yaşanmazdı. 2- Görevlileriniz görevlerini yapıp uçuş saati yaklaşan yolculara öncelik verseydi bu şekilde bir sorun yaşanmazdı. Bilet ücreti olan 289.00 TL kredi kartıma iade edilmediği taktirde tüketici mahkemeleri yoluyla yapılan haksızlığı ve zamanında gidilecek yere ulaştırmadığınız için tazminat başvurusunda bulunacağım.

  • Pegasus Havayolları Temsilcisi22 Mayıs 2014

    Sayın Misafirimiz, Kurallarımız gereğince iç hat uçuşunun tarifeli kalkış saatine 30 ve dış hat uçuşunun tarifeli kalkış saatine 45 dakikadan daha kısa süre kala gelen misafirlerimiz uçuşa kabul edilmemektedir. Belirlenen süreden daha kısa zaman kala gelen misafirlerimizin uçuşa kabul edilmeleri halinde, seferimizde gecikme yaşanabileceğinden talepler olumlu karşılanamamaktadır. Bu gibi durumlarda, sadece o uçuşumuz değil, aynı uçuşun devamında yapılacak tüm seferlerde de gecikme yaşanmaktadır. Pegasus Havayolları olarak "zamanında kalkış" performansımızı en üst seviyelere taşıyarak, siz misafirlerimizin tercihlerinin en önemli nedeni olan Güvenli ve Zamanında seyahat imkanlarını gerçekleştirebilmek adına her dönemde çalışmalarımız bulunmaktadır. Bu çalışmalar kapsamında şirketimizin zamanında kalkış performansımız sektörde üst seviyelerde izlenmektedir. Misafirlerimizin gerek tercihi gerekse ihtiyacının, zamanında uçuşlar olduğu bilinciyle, gecikmeye sebebiyet vermemek adına birçok havayolu şirketinde olduğu gibi şirketimizde de belirli kurallar uygulanmakta; bu çerçevede, iç hat uçuşuna 30 ve dış hat uçuşlarına 45 dakika kala check-in işlemleri sona erdirilmektedir. Havalimanı ve trafik yoğunluğuna yakalanılmaması adına, misafirlerimizin iç hat uçuş saatinden 1 saat 30 dakika ve dış hat uçuş saatinden 2 saat önce havaalanında olmaları gerekmektedir. Ayrıca uçağımızın kalkış ve operasyonel işlemlerinin eksiksiz gerçekleştirilmesi amaçlı olarak check-in işlemleri tarifeli kalkış saatine belirli bir süre kalana kadar gerçekleştirilebilmekte ve bu sürenin altına indirilmesi hali hazırda mümkün bulunmamaktadır. Şirketimiz bünyesinde uygulanan tüm kurallar bilet satın alım esnasında misafirlerimizin bilgisine sunularak kabul etmeleri halinde işlemleri tamamlanmaktadır. Bu çerçevede check-in süreleri bilet üzerinde "E" maddesinde, internetten bilet satın alım esnasında misafirlerimizin imzalaması gereken "Genel Kurallar" bölümünde ve çağrı merkezimizden bilet alım esnasında temsilcilerimiz tarafından iletilerek kabul edilmesi ile işlem tamamlanmaktadır. Yukarıda yer alan açıklamalar doğrultusunda işlemlerinizde herhangi bir hata veya aksaklığa rastlanmamış olup, bu nedenle üzülerek yardımcı olamayacağımızı bildirmek isteriz. Uçuşlarımızda görüşmeyi dileriz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön