27 Ocak 2014

Pegasus Havayolları Uzun Kuyrukları Beklerken Biletiniz Yanıyor!

Pegasus Havayolları 6882T3 rezervasyon kodlu Stutgart bileti ile 27 Ocak 2014 tarihinde Sabiha Gökçen'e gittim. Saat 09:25'ten itibaren önümdeki 60 kişiyi beklemeye başladım. Saatlerce ayakta beklediğim halde kuyruk erimiyordu. Sürekli bir görevli uçuş saati yaklaşan yolcuları oldukça sözlü olarak davet ediyordu (burada yaşlı olmanız, işitme sorununuzun olması durumunda mağduriyet yaşamanız kaçınılmaz).

Benim gittiğim uçakla ilgili herhangi bir öncelik ifade edilmediği için her normal birey gibi sıramı bekledim. Ve sıramın gelmesi ile birlikte saat 10:55 olmuştu. Gişe görevlisi "uçağınızı kaçırdınız" dedi! Benimle beraber 4 kişiyi mağdur eden haksızlığı kabul etmek mümkün mü size soruyorum.

Ergin 316 Okunma

Cevaplar

  • Ergin 05 Şubat 2014

    ben bu konuda sivil havacilik genel müdrülügüne de basvuru yaptigimi belirtir buradan sonuc alamamam durumunda yasal haklarimi kullanacagimi da belirtmek isterim. yukarida yazdiklariniy ucus icin topladiginiz yuzlerc kisi icin yeterli personeli görevlendirmeyerek uzun kuyruklar olusturmaniz durumunu aciklamiyor. giselerinizin önune yazili ve sesli uyari sistemi kullanmak ta bir cözüm olabilir di ancak bu sorun cözme istegini görmüyorum. verdiginiz bu cevap özetle hic ikna edici degildir.

  • Pegasus Havayolları Temsilcisi28 Ocak 2014

    Sayın Misafirimiz, Kurallarımız gereğince iç hat uçuşunun tarifeli kalkış saatine 30 ve dış hat uçuşunun tarifeli kalkış saatine 45 dakikadan daha kısa süre kala gelen misafirlerimiz uçuşa kabul edilmemektedir. Belirlenen süreden daha kısa zaman kala gelen misafirlerimizin uçuşa kabul edilmeleri halinde, seferimizde gecikme yaşanabileceğinden talepler olumlu karşılanamamaktadır. Bu gibi durumlarda, sadece o uçuşumuz değil, aynı uçuşun devamında yapılacak tüm seferlerde de gecikme yaşanmaktadır. Pegasus Havayolları olarak "zamanında kalkış" performansımızı en üst seviyelere taşıyarak, siz misafirlerimizin tercihlerinin en önemli nedeni olan Güvenli ve Zamanında seyahat imkanlarını gerçekleştirebilmek adına her dönemde çalışmalarımız bulunmaktadır. Bu çalışmalar kapsamında şirketimizin zamanında kalkış performansımız sektörde üst seviyelerde izlenmektedir. Misafirlerimizin gerek tercihi gerekse ihtiyacının, zamanında uçuşlar olduğu bilinciyle, gecikmeye sebebiyet vermemek adına birçok havayolu şirketinde olduğu gibi şirketimizde de belirli kurallar uygulanmakta; bu çerçevede, iç hat uçuşuna 30 ve dış hat uçuşlarına 45 dakika kala check-in işlemleri sona erdirilmektedir. Havalimanı ve trafik yoğunluğuna yakalanılmaması adına, misafirlerimizin iç hat uçuş saatinden 1 saat 30 dakika ve dış hat uçuş saatinden 2 saat önce havaalanında olmaları gerekmektedir. Ayrıca uçağımızın kalkış ve operasyonel işlemlerinin eksiksiz gerçekleştirilmesi amaçlı olarak check-in işlemleri tarifeli kalkış saatine belirli bir süre kalana kadar gerçekleştirilebilmekte ve bu sürenin altına indirilmesi hali hazırda mümkün bulunmamaktadır. Şirketimiz bünyesinde uygulanan tüm kurallar bilet satın alım esnasında misafirlerimizin bilgisine sunularak kabul etmeleri halinde işlemleri tamamlanmaktadır. Bu çerçevede check-in süreleri bilet üzerinde "E" maddesinde, internetten bilet satın alım esnasında misafirlerimizin imzalaması gereken "Genel Kurallar" bölümünde ve çağrı merkezimizden bilet alım esnasında temsilcilerimiz tarafından iletilerek kabul edilmesi ile işlem tamamlanmaktadır. Yukarıda yer alan açıklamalar doğrultusunda işlemlerinizde herhangi bir hata veya aksaklığa rastlanmamış olup, bu nedenle üzülerek yardımcı olamayacağımızı bildirmek isteriz. Uçuşlarımızda görüşmeyi dileriz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön