19 Nisan 2013

Pegasus Havayolları Uçak Saatinden Önce Kapılarını Kapattı!

Bugün Pegasus'tan almış olduğum 14:10 Kayseri bileti için Sabiha Gökçen'e gittim chek-in işlemlerini 13:30 sıralarında hallettim yoğunluktan 14:05 te bana belirtilen kapıya geçtim ama görevliler uçağın kapılarını kapattığını söylediler daha 5 dakika olduğunu söyleyince uçağa ulaşmaya çalıştılar ama bu sadece sözdeydi. Anons ettiklerini beyan etseler de bu inandırıcı değil çünkü ben zaten sıradayım ve telefonum mevcut ayıp hep bahane. Olmaz dedim ama oldu tekrar 2 kat fiyatına bilet aldırdılar firmanın ciddiyetsizliği kuralların sabit olmayışı kapı kapanır ama saatinde.

Furkan 2.829 Okunma

Cevaplar

  • Furkan 26 Nisan 2013

    CEVAP STANDART KONUYLA ALAKASI YOK.PROBLEM CHEK-İN DEĞİL PROBLEM CHEK-İN YAPILMASINA RAGMEN UÇAĞIN KAPILARINI ERKEN KAPATMASI. AMA ŞU DA VAR Kİ BEN SONRADAN GÖRDÜM BİLET ÜZERİNDE KALKIŞTAN 10 DK ÖNCE KAPILAR KAPANIR DEMİŞLER BUNA GÖRE BEN HAK İDDİA EDEMEM KENDİ HATAM İKİNCİSİ PEGASUS ANONS ETTİM DİYOR NE KADAR DOĞRU AMA TEK BEN KALMIŞSAM UYARI ÇAĞRISI MESAJI GİBİ Bİ SEÇENEKLERİ YOK GALİBA OLABİLİR CEP TELEFONLARI FORMALİTEDEN DE ALINABİLİR AMA SİTE ÜZERİNDEN YAPILAN ŞİKAYETİ BİZZAT GÖRÜŞTÜM DEYİP KONUYLA ALAKASIZ STANDART CEVAP DA ŞIK OLMUYOR AMA DEDİĞİM GİBİ CEVAP STANDART VE ALAKASIZ AMA KALKIŞTAN 10 DAKKA ÖNCE ORADA OLMADIĞIM İÇİN HATA BEN DE. CEP NUMARASI VERMEYECEĞİM BİR DAHA NASIL OLSA İŞLERİNE YARAMIYOR. YİNE DE SAĞOLSUNLAR.

  • Pegasus Havayolları Temsilcisi24 Nisan 2013

    Sayın Misafirimiz, Göndermiş olduğunuz mesajınız ilgili departmanlarımıza iletilmiş ve havalimanı istasyon müdürlüğümüzden bilgi alınarak, tarafımızdan incelenmiştir. Yapılan inceleme sonrasında check-in işlemleri için belirlenen süreden daha kısa zaman kala Havalimanı check-in gişesine başvurduğunuz, bu nedenle işlemlerinizin yapılamadığı bilgisine ulaşılmıştır. Kurallarımız gereğince iç hat uçuşunun tarifeli kalkış saatine 30 ve dış hat uçuşunun tarifeli kalkış saatine 45 dakikadan daha kısa süre kala gelen misafirlerimiz uçuşa kabul edilmemektedir. Belirlenen süreden daha kısa zaman kala gelen misafirlerimizin uçuşa kabul edilmeleri halinde, seferimizde gecikme yaşanabileceğinden talepler olumlu karşılanamamaktadır. Bu gibi durumlarda, sadece o uçuşumuz değil, aynı uçuşun devamında yapılacak tüm seferlerde de gecikme yaşanmaktadır. Pegasus Havayolları olarak "zamanında kalkış" performansımızı en üst seviyelere taşıyarak, siz misafirlerimizin tercihlerinin en önemli nedeni olan Güvenli ve Zamanında seyahat imkanlarını gerçekleştirebilmek adına her dönemde çalışmalarımız bulunmaktadır. Bu çalışmalar kapsamında şirketimizin zamanında kalkış performansımız sektörde üst seviyelerde izlenmektedir. Misafirlerimizin gerek tercihi gerekse ihtiyacının, zamanında uçuşlar olduğu bilinciyle, gecikmeye sebebiyet vermemek adına birçok havayolu şirketinde olduğu gibi şirketimizde de belirli kurallar uygulanmakta; bu çerçevede, iç hat uçuşuna 30 ve dış hat uçuşlarına 45 dakika kala check-in işlemleri sona erdirilmektedir. Havalimanı ve trafik yoğunluğuna yakalanılmaması adına, misafirlerimizin iç hat uçuş saatinden 1 saat 30 dakika ve dış hat uçuş saatinden 2 saat önce havaalanında olmaları gerekmektedir. Ayrıca uçağımızın kalkış ve operasyonel işlemlerinin eksiksiz gerçekleştirilmesi amaçlı olarak check-in işlemleri tarifeli kalkış saatine belirli bir süre kalana kadar gerçekleştirilebilmekte ve bu sürenin altına indirilmesi hali hazırda mümkün bulunmamaktadır. Şirketimiz bünyesinde uygulanan tüm kurallar bilet satın alım esnasında misafirlerimizin bilgisine sunularak kabul etmeleri halinde işlemleri tamamlanmaktadır. Bu çerçevede check-in süreleri bilet üzerinde "E" maddesinde, internetten bilet satın alım esnasında misafirlerimizin imzalaması gereken "Genel Kurallar" bölümünde ve çağrı merkezimizden bilet alım esnasında temsilcilerimiz tarafından iletilerek kabul edilmesi ile işlem tamamlanmaktadır. Yukarıda yer alan açıklamalar doğrultusunda işlemlerinizde herhangi bir hata veya aksaklığa rastlanmamış olup, bu nedenle üzülerek yardımcı olamayacağımızı bildirmek isteriz. Uçuşlarımızda görüşmeyi dileriz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön