20 Haziran 2014

Pegasus Havayolları Rezervasyon Değişikliğinde Ceza Kesen Firma!

Bu Pegasus Havayolları'ndan 01.07 tarihine uçak bileti almıştım. 3 gün öncesine değiştirmek istedim. Arada 23 TL gibi bir fark oluşuyor ama benden 52 TL tahsil ediyorlar. Sebebini öğrenmek için müşteri temsilcisini aramak istiyorum, müşteri hizmetlerini aramanın dakikası 1,5 TL.

Yine de arıyorum ve bana bilet tarihimi değiştirmenin cezası olduğunu söylüyor, bunun da sözleşmede yazdığını söylüyor. Güya ucuz bilet satıyorlar ama hem müşteri memnuniyeti umurlarında değil, hem de check-in'den ayrı ücret, koltuğundan ayrı ücret, sinekten yağ çıkarmaya çalışıyorlar.

Bundan sonra fazladan para vermem gerekse bile ne bu firmayı kullanırım ne de yakınlarıma kullandırtırım. Halkı saf yerine koyuyorlar resmen.

Emrah 258 Okunma

Cevaplar

  • Emrah20 Haziran 2014

    Ben zaten biletimi değiştirdim üstelik bilet farkını ödenekten dolayı da herhangi bir şikayetim yok. Benim şikayetim sırf değiştirdiğim için 30 tl ceza uygulanması. Bunun kurallarınızda yazıp yazmamasıyla değil bunun hakkaniyetli olup olmamasıyla ilgileniyorum daha çok. Bilet farkını almanız tabi ki hakkınız ama on gün önceden biletimi değiştirdiğim için ceza ödemek zorunda olmak vicdani değil kanaatindeyim. Ayrıca değiştirdiğim bilet bilgilerini dahi e-mail yoluyla yollamayıp sadece ücret aldığınız SMS yoluyla göndermeniz ayrı bir ayıp bence. Hala mail olarak alabilmiş değilim yeni bilet bilgilerimi. Umarım bu politikanızın en azından bundan sonra haklı olmadığınızı anlayabilirsiniz.

  • Pegasus Havayolları Temsilcisi20 Haziran 2014

    Sayın Misafirimiz, Pegasus Havayolları olarak, Türkiyede ve yurtdışında onlarca noktaya uçuş yapmakta olup, 1990 yılından bu yana başarılı geçmişi ile Türkiye?nin en önde gelen havayolu şirketleri arasında olduğumuz bilinci ile, misafirlerimize sunulan hizmet politikasında her zaman güvenli ve kaliteli seyahat imkanı vermek ve bu doğrultuda da, uygun fiyat seçenekleri ile tüm misafirlerin bu olanaklardan yararlanabilmesini sağlamak temel prensiplerimiz arasında yer almaktadır. Bu bağlamda her dönemde yeni kampanyalar düzenlenerek misafirlerimize ucuz ücretli seyahat imkanları sunulmaktadır. Ucuz ücretlerin satışa açılması belirli kurallar ile mümkün olabilmektedir. Bilindiği üzere bilet iptal ve değişiklik kuralları havayollarının kendi inisiyatifleri doğrultusunda belirlenmektedir. Şirketimiz uçuşlarına ait biletlerin ücret sınıflarına göre iptal ve değişiklik kuralları farklılık göstermektedir. Bu kurallar uçuş belgesinin B.1 maddesinde ve internetten bilet satın alma öncesinde okunup anlaşıldığına dair misafir tarafından imzalanan "Genel Kurallar" bölümünde detaylı olarak yer almakta olup, http://www.flypgs.com/bilgilendirme/genel-kurallar.aspx linkinden tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Siz misafirlerimize kaliteli hizmeti sunmaya yönelik belirlenen prensiplerimiz arasında yer alan eşitlik ilkesi sebebi ile bilet iptal değişiklik kuralları uçuş parkuruna bağlı olarak her misafirimize eşit uygulanarak, esneklik yapılması mümkün bulunmamaktadır. Yukarıda yer aldığı üzere; bilet ücretlerimiz kademeli olarak dinamik bir yapıya sahip olması sebebi ile ücretlerimiz arasında İptal ve değişiklik kuralları farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle e-mail yolu ile bilet iptal-değişiklik işlemi gerçekleştirilmesi mümkün bulunmamaktadır. Bilet iptal değişiklik işlemleri yalnızca internet sitemizden, 7 gün 24 saat 0850 250 0737 numaralı çağrı merkezimiz veya yetkili acentelerimizden gerçekleştirebilirsiniz. İlgi ve anlayışınıza teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön