20 Ocak 2014

Pegasus Havayolları Reklam İçeriği Çalışan Haklarına Zarar Veriyor!

Pegasus Havayolları'nın yayınlamış olduğu son reklamda bir iş veren çalışanının izin istediğini ve sevdiği eleman olması durumundan dolayı çalışanın ücretli izin hakkı olmasına rağmen izin verme lütfunda bulunduğunu belirtmekte.

Çalışanın izin hakkı vardır ve iş verenin insiyatifine göre verilemez. Ayrıca izin günü doğun günüymüş ve yurt dışına gitmiş çalışan. Bu durum bir işveren tarafından eleştirilmeye açık değildir, özel hayata saygısızlığa girer.

Bu reklam, bazı iş verenlere olumsuz örnek teşkil etmektedir ve çalışanın haklarına saygısızlık içermektedir.

Belgi 163 Okunma

Cevaplar

  • Belgi23 Ocak 2014

    Pegasus Havayolları tarafıma basit ve yalnızca cevap verilmiş olması amacıyla kalıp bir mailden oluşan şekilde cevap vermiştir (!). Ilgili kpnuyu ilgili birime aktardiklarini belirtten mailin sonrasinda tarafima sonuçla ilgili bir dönüş yapılmamıştır. Bunun yanısıra şikayetvar sitesi son derece hızlı bir şekilde faaliyet göstererek firmaya ilgili şikayeti iletmiştir. Şikayetvar' ın duyarlı çalışmaları için teşekkürlerimi borç bilirim. Saygılarımla.

  • Pegasus Havayolları Temsilcisi20 Ocak 2014

    Sayın Misafirimiz; Güvenlikten ödün vermeden kaliteli hizmetleri ile havayolu sektörüne olumlu katkıları bulunan şirketimize yapmış olduğunuz geri bildirimler bizler için yol gösterici olmakta ve sunulacak yeni uygulamalarımızda temel kriter olarak değerlendirilmektedir. Büyük çaba ve özveri ile çalışılan havacılık sektöründe, Olumlu görüşlerinizi ve takdirlerinizi kazanmak, elbette tüm Pegasus ailesi için büyük önem arz etmektedir.Bu nedenle personellerimizin eğitimleri sürekli yenilenerek misafir memnuniyetimizi sağlamaya çalışmaktayız.İlgili reklam filmimizde yıllık izin hakkı bulunan bir personele doğum gününde Paris seyahatini tercih etme durumu aktarılmıştır.Konuya ilişkin yanlış anlama durumlarının önüne geçebilmek amacıyla gerekli incelemelerin sağlanabilmesi amacıyla ilgili departmanlarımıza bilgi verilmiştir. Saygılarımızla Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön