13 Şubat 2013

Pegasus Havayolları Lefkoşa Adı Ne Zaman Nicosia Oldu!

28. 01. 2013 tarihinde İstanbul Sabiha Gökçen'den, Alanya Gazipaşa'ya Pegasus Havayollarıyla uçtum. (Uçuş ve İniş tek kelime ile Mükemmeldi ) Uçuş esnasında Kıbrıs'ı gösterirken Lefkoşa yerine Lefkoşa'nın Rumca'sı olan Nicosia adı kullanılıyordu. Kabin görevlisine sebebini sorduğumda "Yazılımın Abd den yapıldığı ve bu durumu değiştiremediklerini " söyledi. Ben tatmin olmadım.

Ben Abd den 12 Milyon Dolar verip uçak alacağım Abd "Lefkoşa yerine Nicosia yazacağım diye tutturacak" Yoğunlukla Türk'lerin uçtuğu bir İç Hatlar uçağında bir Türk şehrinin Rumca isminin kullanılmasını kınıyor ve durumun düzeltilmesini Havayolu yetkililerinden talep ediyorum. Kaygılarımla. Türk Kamuoyuna Sunarım.

Aytekin 792 Okunma

Cevaplar

 • Aytekin 22 Aralık 2013

  1 yıldır oldu ,konu hakkında cevap verme nezaketinde bile bulunmayan Pegasus Havayollarını ve ilgisizlerini kınıyorum.Pegasusu Boykot ediyor ve sorun düzeltilene kadar uçmayacağımı bildiriyorum.

 • Aytekin 15 Eylül 2013

  EYLÜL OLDU HALA KONUNUN AKİBETİ İLE İLGİLİ OLARAK ,PEGASUSTAN CEVAP BEKLİYORUM

 • Aytekin 26 Temmuz 2013

  Konunun akibeti ile ilgili hala bir cevap alamadım bu Pegasusun kurumsallık ciddiyetine yakışmıyor.

 • Aytekin 13 Temmuz 2013

  Pegasus 2 Ay içerisinde bu konu ile ilgili çözüm bulunacağına dair bir cevap yazmıştı aradan 5 ay geçti ama hiçbir cevap alamadım.

 • Aytekin 23 Haziran 2013

  Pegasus 2 Ay içerisinde bu konu ile ilgili çözüm bulunacağına dair bir cevap yazmıştı aradan 4,5 ay geçti ama hiçbir cevap alamadım.

 • Aytekin 15 Haziran 2013

  Pegasus 2 Ay içerisinde bu konu ile ilgili çözüm bulunacağına dair bir cevap yazmıştı aradan 4 ay geçti ama hiçbir cevap alamadım.

 • Aytekin 09 Mayıs 2013

  Pegasus 2 Ay içerisinde bu konu ile ilgili çözüm bulunacağına dair bir cevap yazmıştı aradan 2 aydan fazla bir zaman geçti ama hiçbir cevap alamadım.

 • Pegasus Havayolları Temsilcisi18 Şubat 2013

  Sayın Misafirimiz, Öncelikle yaşamış olduğunuz aksaklık için üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz.Tarafımıza iletmiş olduğunuz 920066 talep numaralı mesajınıza istinaden size geri dönüş yapıldığını belirtmek isteriz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

 • Aytekin 14 Şubat 2013

  Her Türk vatandaşının Türk olmaktan kaynaklanan bir refleksle doğal olarak vermesi gereken bir tepkiyi verdim diye, çok yakın arkadaşlarımdan bazıları bile , bu konuda beni aşırı Milliyetçi olmakla eleştirerek tepkimi yersiz buldular.Bir Türk uçağı ile Türkiye hava sahasında, İç hatlarda uçuyorsunuz ,Alanya'ya yaklaşırken Anamur'a 75 km uzaklıkta bulunan Kıbrıs Haritaya giriyor ve Kıbrıs'ı temsilen Rumca Nicosia yazıyor.(Türkçesi Lefkoşa yazamıyor) Buna tepki göstermek Milliyetçilik olarak niteleniyorsa yakında Türkiye'nin şehirlerinin isimlerini de farklı dillerde görmeye şartlandırılmışız demektirki asıl tehlikeli olan budur ve BÖLÜNME miz malesef yakındır.Kaygılarımla

 • Aytekin 13 Şubat 2013

  Pegasus Havayollarını Alanya Gazipaşa hattına uçuş koydukları için tebrik ediyorum ama Bir Türk şirketi olarak , Lefkoşa ismi yerine Rumcası olan Nicosia yı kullandıkları içinde kınıyorum. Yanlışın düzeltilmesini dilerim aksi takdirde konuyu sosyal medyada DESTEK VER kampanyası ile duyurmayı düşünüyorum.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön