03 Şubat 2014

Pegasus Havayolları Haksız Bagaj Ücreti Talebi!

02/02/2014 tarihinde Sabiha Gökçen Havalimanında Pegasus Havayollarına ait Samsun'a 08:10 uçağı ile seyahatimde chek-in işlemlerinde kızımla adıma aldığım biletimde ayrı bagaj yapmak istemelerinden dolayı, bagajımda 15 kg üzeri 5 kg fark bedeli talep edildi ve 30 TL ücret ödemek zorunda kaldım.

11 yaşındaki bir çocuğun annesi ile seyahatinde ayrı bagaj istemelerinin ücretlendirme ahlakına uygun olmadığını düşünüyorum ve bu ödemiş olduğum 30 TL'nin tarafıma iadesini talep ediyorum.

Ayşe 185 Okunma

Cevaplar

  • Ayşe11 Şubat 2014

    şikayete çözüm üretmekten uzak çalışıyorlar.Ciddiyetsiz bir firma olduğunu düşünüyorum

  • Ayşe04 Şubat 2014

    Ben yıllardır Pegasus Havayolları ile seyahat ediyorum. Sorunumla ilgili yaklaşımın çözüme ve gerçeğe yönelik olmadığını düşünüyorum.Bagaj hakkı ile ilgili tabi ki bilgim var ancak, benim sorunuma bakış açısı yanlış.11 yaşındaki kızım ile ayrı bagaj yapılmasına itiraz ediyorum.Bu yaştaki bir çocuğun doğal olarak aileye(anneye) bağımlılığı vardır ve ayrı bagaj yapılmaz.Sanırım yanlış anlaşıldı problemim.Alınan 5 kg fazla bagaj için verdiğim 30 tl nin haksız alındığını ve tarafıma iadesini talep ediyorum.

  • Pegasus Havayolları Temsilcisi03 Şubat 2014

    Sayın Misafirimiz, Bildiriminize istinaden her misafirimizin iç hat uçuşlarında serbest bagaj hakkı her bir misafir için 15 kg ile sınırlandırılmış olup bu ağırlığın üzerinde olan bagajlardan fazla bagaj ücreti tahsil edilmektedir.Konu hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki linki ziyaret etmenizi rica ederiz. http://www.flypgs.com/bilgilendirme/genel-kurallar.aspx Genel Bagaj ve Taşınabilir Aletler Serbest ve Fazla Bagaj Bilgisi İlgi ve anlayışınıza teşekkür eder, bir sonraki uçuşunuzda benzer bir durum ile karşılaşmamanızı dileriz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön