Pegasus Havayolları Evcil Hayvan Taşınması!

Ahmet Ç. |

Benim şikayetim yurt dışı uçuşumda evcil hayvan taşımamla ilgili.Müşteri temsilcilerinin hiçbiri mevzuata hakim olmadığı için beni yanlış yönlendirdiler ve biletimi satın aldıktan sonra, evcil hayvan taşınamayacağı bilgisi bana geldiği için biletimi iptal etmek zorunda kaldım. İşin saçma yanı, rezervasyon yaptırdığım köpeğim için, bana uçuştan 2 gün önce mail yada telefon yoluyla dönüş yapılacağı ifade edilmesine rağmen, ancak 1 gün önce telebimin reddedildiği bilgisi geliyor.Ve bu bilgiyi de, ben ilgili firmayı arayarak edinebiliyorum.

Madem yasaktı neden en başta söylemediniz, madem bilmiyordunuz niye bilet aldıktan sonra ben bunu öğreniyorum? İlk kez pegasus kullanacaktım.İyi oldu!

Etiketler :

Sorun Çözme/Yönlendirme

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ahmet Ç.
  15 Mart
  11:49

  Sayın yetkili, işte sıkıntı tam da burada. Bence 930477 talep numaralı mesajıma verilen cevabı buradan yayınlayın. Tarih ve saatiyle birlikte. Bana verilen ilk cevap, gün içinde mesai bitimine kadar dönüleceğiydi. Fakat ben size ertesi gün ulaşıyorum ve düne dair ne bir sms, ne bir mail ne de bir telefonla bana ulaşılmadığını ifade ediyorum. Bu nasıl bir hizmet anlayışı?Müşteri hizmetlerindeki arkadaşların hiçbiri mi bilmiyor evcil hayvan taşıma mevzuatını?Niye eğitilmemiş personeli telefonun başına koyuyorsunuz? Ben sizin yüzünüzden madur oldum. Ve maduriyetimi biletimi iptal ederek sizin açınızdan giderdim. Bu bir çözüm değildir. Tamamen sizin hatanızdan kaynaklanan bir yanlış yönlendirme ve duyarsızlık neticesinde işimi göremedim.İlk mesajda dediğim gibi, ben ilk defa pegasus kullanacaktım. İyi ki kullanmadım. Bir daha da kullanmaya dahi teşebbüs etmeyeceğim. İnsanları biryerlere 19,99 dan başlayan fiyatlara uçurmak yerine, önce adam gibi bir müşteri hizmetleri anlayışı oturtun. Gerçi en uygun fiyatlar pegasusta(!), en uygun (!) hizmette pegasusta. Tamamen bir doğru orantı söz konusu.
  Sayın yetkili, sosyal medya dahil, tüm yakın / erişebildiğim çevreme dalga dalga yayılacak bir pegasus anti-propagandası yapacağımdan emin olunuz.

 • 15 Mart
  10:20

  Sayın Misafirimiz,

  Öncelikle yaşamış olduğunuz aksaklık için üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz.Tarafımıza iletmiş olduğunuz 930477 talep numaralı mesajınıza istinaden size geri dönüş yapıldığını belirtmek isteriz.

  İlginize teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,

  Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

 • 15 Mart
  09:54

  Sayın Misafirimiz,

  Şikayetinize sebebiyet veren durumun daha detaylı incelenebilmesi için uçuşunuza ait rezervasyon kayıt numarası ya da bilet numaranızı tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

  İlginize teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,

  Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri