27 Haziran 2013

Pegasus Havayolları Check-in Sebebi İle Yanan Biletimiz!

24,06,2013 - 11:15 uçağımıza 11:00 itibari ile havalimanında olduk. Check-in yapmak istedik. görevliden biri check-in yapabileceğimizi uçağın zaten 10 dakika rötar yapacağını iletti. PC başında bulunan bayan 11:15 uçağın olmadığını 14:15'te olduğunu söyledi.

Pegasus'tan gelen mesaj gösterdiğimde evet varmış ben yeni geldiğimde tarzında söylemde bulundu. Sistem kapalı olduğu için online yapmamızı söyledi sistem kapalı olduğu için yapamadık.

Pegasus ilgili birimine gittik, uçak rötar yapmadı dedi fakat uçuş ekranına baktığımızda 11:15 olan uçak 11:25 olarak görünüyordu. Daha öncede Sabiha Gökçen Pegasus'ta yaşadık bu sorunu. Çalışanlar ana biriminde sistem kapalı olmasına rağmen biletimizi verdi. Her birim kafasına göre mi hareket ediyor?

Engin 106 Okunma

Cevaplar

  • Engin 28 Haziran 2013

    Sayın Misafir İlişkileri; Bu anlattıklarınızı pek tabi ki biliyoruz,kabul ediyoruz. Fakat ben tam oalrak sıkıntıma yanıt almış değilim. Aynı sorun Sabiha gökçen pegasusta geldi başıma. Yine dediğim gibi ana birimden biletimizi aldık ve geçtik. Ama İzmirde olmadı. Olmamsını da geçtim bi haberler.ÇAlışanlar her birimde farklımı davranıyor kafasına göre mi hareket ediyor. Buan cevap istiyorum. Ve şöyle bir durum var son 7seyahatimin hepsini pegasustan gerçekleştirdim. İnanın 1 inde bile zamanında kalkış olmadı. Ve hatta son 4 sefer rezaletti. 1 saat beklemek ne demek ya.Ki hava ile ilgili bir sıkıntı da mevcut değil, ve yapılan bir açıklama da yok. Lütfen bana kalıplaşmış bilgileri yazarak vaktinizi harcamayın. Bunları zaten biliyoruz. Bu mesajımın cevabını verirseniz memnun olurum.

  • Pegasus Havayolları Temsilcisi28 Haziran 2013

    Sayın Misafirimiz, Kurallarımız gereğince iç hat uçuşunun tarifeli kalkış saatine 30 ve dış hat uçuşunun tarifeli kalkış saatine 45 dakikadan daha kısa süre kala gelen misafirlerimiz uçuşa kabul edilmemektedir. Belirlenen süreden daha kısa zaman kala gelen misafirlerimizin uçuşa kabul edilmeleri halinde, seferimizde gecikme yaşanabileceğinden talepler olumlu karşılanamamaktadır. Bu gibi durumlarda, sadece o uçuşumuz değil, aynı uçuşun devamında yapılacak tüm seferlerde de gecikme yaşanmaktadır. Pegasus Havayolları olarak "zamanında kalkış" performansımızı en üst seviyelere taşıyarak, siz misafirlerimizin tercihlerinin en önemli nedeni olan Güvenli ve Zamanında seyahat imkanlarını gerçekleştirebilmek adına her dönemde çalışmalarımız bulunmaktadır. Bu çalışmalar kapsamında şirketimizin zamanında kalkış performansımız sektörde üst seviyelerde izlenmektedir. Misafirlerimizin gerek tercihi gerekse ihtiyacının, zamanında uçuşlar olduğu bilinciyle, gecikmeye sebebiyet vermemek adına birçok havayolu şirketinde olduğu gibi şirketimizde de belirli kurallar uygulanmakta; bu çerçevede, iç hat uçuşuna 30 ve dış hat uçuşlarına 45 dakika kala check-in işlemleri sona erdirilmektedir. Havalimanı ve trafik yoğunluğuna yakalanılmaması adına, misafirlerimizin iç hat uçuş saatinden 1 saat 30 dakika ve dış hat uçuş saatinden 2 saat önce havaalanında olmaları gerekmektedir. Ayrıca uçağımızın kalkış ve operasyonel işlemlerinin eksiksiz gerçekleştirilmesi amaçlı olarak check-in işlemleri tarifeli kalkış saatine belirli bir süre kalana kadar gerçekleştirilebilmekte ve bu sürenin altına indirilmesi hali hazırda mümkün bulunmamaktadır. Şirketimiz bünyesinde uygulanan tüm kurallar bilet satın alım esnasında misafirlerimizin bilgisine sunularak kabul etmeleri halinde işlemleri tamamlanmaktadır. Bu çerçevede check-in süreleri bilet üzerinde "E" maddesinde, internetten bilet satın alım esnasında misafirlerimizin imzalaması gereken "Genel Kurallar" bölümünde ve çağrı merkezimizden bilet alım esnasında temsilcilerimiz tarafından iletilerek kabul edilmesi ile işlem tamamlanmaktadır. Yukarıda yer alan açıklamalar doğrultusunda işlemlerinizde herhangi bir hata veya aksaklığa rastlanmamış olup, bu nedenle üzülerek yardımcı olamayacağımızı bildirmek isteriz. Uçuşlarımızda görüşmeyi dileriz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön