10 Mayıs 2013

Pegasus Havayolları Bir Günleri Diğer Günlerine Uymuyor!

Bir kaç ay önce İstanbul-Ankara'ya gitmek için bilet aldım. Uçağın kalkmasına 4 dakika kala check-in yaptırdım, hiçbir sorun olmadı. Geç kaldınız yada sizi alamayız gibi herhangi bir şey söylenmedi tüm hava alanını koşarak uçağa yetiştim. Diğer gidişimde (İst-Ank) Check-in yaptırmaya uçağın kalkış saatinden 22 dakika önce geldim fakat yapmadılar. Bir saat önce orada olmamız gerektiğini söylediler vs. son dakikalarda makinaya yönlendirdiler. Oradan da yapamadım kapanmış.

Sonuç ise biletin para iadesi deseniz sadece vergiyi veriyorlar, 10 lira gibi bir miktar. Tüm planlarım mahvoldu. Başka gün ve saate bilet aldım para boşa gitti. Madem kural 1 saat öncesi o zaman hep aynı olun.

Azat 88 Okunma

Cevaplar

  • Azat 14 Mayıs 2013

    Evet bizzat gördüm şirketinizin ne kadar kurallarına uygun olduğunu bir gün gelir son dakikalarda çıt çıkartmadan check-in yaparsınız başka zaman yapmazsınız kurallarınıza çok uyuyorsunuz güzel.. Sizden yardımcı olmanızı istemedim yapılanları herkes görsün bilsin.

  • Pegasus Havayolları Temsilcisi13 Mayıs 2013

    Sayın Misafirimiz, Kurallarımız gereğince iç hat uçuşunun tarifeli kalkış saatine 30 ve dış hat uçuşunun tarifeli kalkış saatine 45 dakikadan daha kısa süre kala gelen misafirlerimiz uçuşa kabul edilmemektedir. Belirlenen süreden daha kısa zaman kala gelen misafirlerimizin uçuşa kabul edilmeleri halinde, seferimizde gecikme yaşanabileceğinden talepler olumlu karşılanamamaktadır. Bu gibi durumlarda, sadece o uçuşumuz değil, aynı uçuşun devamında yapılacak tüm seferlerde de gecikme yaşanmaktadır. Pegasus Havayolları olarak "zamanında kalkış" performansımızı en üst seviyelere taşıyarak, siz misafirlerimizin tercihlerinin en önemli nedeni olan Güvenli ve Zamanında seyahat imkanlarını gerçekleştirebilmek adına her dönemde çalışmalarımız bulunmaktadır. Bu çalışmalar kapsamında şirketimizin zamanında kalkış performansımız sektörde üst seviyelerde izlenmektedir. Misafirlerimizin gerek tercihi gerekse ihtiyacının, zamanında uçuşlar olduğu bilinciyle, gecikmeye sebebiyet vermemek adına birçok havayolu şirketinde olduğu gibi şirketimizde de belirli kurallar uygulanmakta; bu çerçevede, iç hat uçuşuna 30 ve dış hat uçuşlarına 45 dakika kala check-in işlemleri sona erdirilmektedir. Havalimanı ve trafik yoğunluğuna yakalanılmaması adına, misafirlerimizin iç hat uçuş saatinden 1 saat 30 dakika ve dış hat uçuş saatinden 2 saat önce havaalanında olmaları gerekmektedir. Ayrıca uçağımızın kalkış ve operasyonel işlemlerinin eksiksiz gerçekleştirilmesi amaçlı olarak check-in işlemleri tarifeli kalkış saatine belirli bir süre kalana kadar gerçekleştirilebilmekte ve bu sürenin altına indirilmesi hali hazırda mümkün bulunmamaktadır. Şirketimiz bünyesinde uygulanan tüm kurallar bilet satın alım esnasında misafirlerimizin bilgisine sunularak kabul etmeleri halinde işlemleri tamamlanmaktadır. Bu çerçevede check-in süreleri bilet üzerinde "E" maddesinde, internetten bilet satın alım esnasında misafirlerimizin imzalaması gereken "Genel Kurallar" bölümünde ve çağrı merkezimizden bilet alım esnasında temsilcilerimiz tarafından iletilerek kabul edilmesi ile işlem tamamlanmaktadır. Yukarıda yer alan açıklamalar doğrultusunda işlemlerinizde herhangi bir hata veya aksaklığa rastlanmamış olup, bu nedenle üzülerek yardımcı olamayacağımızı bildirmek isteriz. Uçuşlarımızda görüşmeyi dileriz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön