09 Nisan 2013

Pegasus Havayolları Biletlerim Checkin Sırasında İptal Edilip 3 Katı Fiyatına Bana Geri Satıldı!

Şirketten ilk şikayetime verilen cevaba karşılık tekrar soru sordum, cevap gelmeyince tekrar şikayetimi ilettim ama hiçbir sonuç alamadım. Bana gelen ilk ve tek cevaplarına göre, 12.02.13 tarihinden itibaren Kıbrıs'tan Türkiye'ye gerçekleştirilen uçuşlarda uygulanan asker/öğrenci indirimi, Kıbrıs'taki vergi indirimi kalktığı için iptal edilmiş ve artık indirim uygulanmıyormuş. Ancak ben biletimi 20 mart tarihinde kendi internet sitelerinden alırken hala asker sekmesi vardı ve işaretledim ama 30 mart günü uçuş öncesi checkin sırasında artık indirim olmadığı, bu nedenle biletlerimin iptal edilmesi gerektiği söylenip, uçağa binebilmem için 3 katı fiyatına bana geri satıldı, paramın iadesini istiyorum.

Büşra 588 Okunma

Cevaplar

  • Büşra24 Nisan 2013

    günler geçti hala geri dönüş bekliyorum sizden. bir sonuç alabilecek miyim acaba ya da en azından bir cevap??

  • Büşra12 Nisan 2013

    aldığım ilk biletlerin rezervasyon numarası TPJX6E ve TPLT5J. uçuş günü bu biletlerimiz,artık asker indirimi sadece askeri personelin kendisi için geçerli denilip iptal edildi ve yeniden bilet satıldı. ancak onların bilgilerini sadece valizlerin üzerindeki stickerlardan söyleyebiliyorum;UB1J14 yazıyor. yalnız işin ilginç tarafı ben sizin internet sitenizden şikayette bulunduğumda bana gelen ilk cevapta artık zaten 12 şubattan beri indirim uygulanmadığı söylenmişti;yani checkin sırasında söylenenden farklı bir cevap. bunun üzerine tekrar yazdığım şikayete de daha yeni cevap geldi ve onda da askeri personel için kıbrıs çıkışlı vergi uygulamasının zaten internette bulunan açıklamasını yapmışsınız(askeri kimlik, hudut geçiş belgesi vs). yani indirim hala var demişsiniz. bir cevabınızda indirimler tamamen kalktı derken bir cevabınızda eskiden beri uygulanan indirimleri anlatmışsınız,check in sırasında bana söylenense sadece askerin kendisinin yararlandığıydı. ben şimdi hangisini kale alayım? madem indirim vardı,neden şimdiye kadar kullandığım indirimden yararlanamadım. madem 12 şubattan beri yok neden internetten indirimli bilet satmaya devam ediyordunuz?

  • Pegasus Havayolları Temsilcisi11 Nisan 2013

    Sayın Misafirimiz, Şikayetinize sebebiyet veren durumun daha detaylı incelenebilmesi için uçuşunuza ait rezervasyon kayıt numarası ya da bilet numaranızı tarafımıza iletmenizi rica ederiz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön