17 Eylül 2013

Pegasus Havayolları Bileti Açığa Aldırma!

Annem için Bodrum'dan İstanbul'a aldığım bileti Annemin çok acil bir işi çıkmasından dolayı açığa aldırmak istedim. Sizleri aradığımda ilgili arkadaş bu değişikliğin cezai şartı olduğunu ve bu bedelin 80 TL olduğunu söyledi. Kendisine bileti 100 TL civarında aldığımı bu cezanın bilet kadar yüksek olduğunu belirttim. Bilet alırken başka hava yollarına bile bakmadan direk Pegasus'dan bilet alırken böyle bir tavırla karşılaşmak beni çok kırdı.

Bu kadar yüksek bir marka bağlılığına sahip bir aile ve çevreye sahipken bu tarz bir yaklaşım sizlere zarar verir. Sizler bir taraftan firmanın finansmanını düşünürken öbür taraftan sizlere bağlı benim gibi müşterilerinizi kaybediyorsunuz.

Hakan 117 Okunma

Cevaplar

  • Hakan 24 Eylül 2013

    Firmalar kurumsallaştıkça müşteri ilişkilerini otomatikleştiriyorlar. Bu da benim gibi hassas müşterilerin marka bağlılıklarını zedeliyor. İlgili şikaytime cop past şeklinde bir cevap verildiği için üzüldüm. Bundan sonra sadece pegasus ile uçmayacağım. Diğer hava yolları da benim tercihim olacaktır.

  • Pegasus Havayolları Temsilcisi17 Eylül 2013

    Sayın Misafirimiz, Pegasus Havayolları olarak, Türkiyede ve yurtdışında onlarca noktaya uçuş yapmakta olup, 1990 yılından bu yana başarılı geçmişi ile Türkiye?nin en önde gelen havayolu şirketleri arasında olduğumuz bilinci ile, misafirlerimize sunulan hizmet politikasında her zaman güvenli ve kaliteli seyahat imkanı vermek ve bu doğrultuda da, uygun fiyat seçenekleri ile tüm misafirlerin bu olanaklardan yararlanabilmesini sağlamak temel prensiplerimiz arasında yer almaktadır. Bu bağlamda her dönemde yeni kampanyalar düzenlenerek misafirlerimize ucuz ücretli seyahat imkanları sunulmaktadır. Ucuz ücretlerin satışa açılması belirli kurallar ile mümkün olabilmektedir. Bilindiği üzere bilet iptal ve değişiklik kuralları havayollarının kendi inisiyatifleri doğrultusunda belirlenmektedir. Şirketimiz uçuşlarına ait biletlerin ücret sınıflarına göre iptal ve değişiklik kuralları farklılık göstermektedir. Bu kurallar uçuş belgesinin B.1 maddesinde ve internetten bilet satın alma öncesinde okunup anlaşıldığına dair misafir tarafından imzalanan "Genel Kurallar" bölümünde detaylı olarak yer almakta olup, http://www.flypgs.com/bilgilendirme/genel-kurallar.aspx linkinden tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Siz misafirlerimize kaliteli hizmeti sunmaya yönelik belirlenen prensiplerimiz arasında yer alan eşitlik ilkesi sebebi ile bilet iptal değişiklik kuralları uçuş parkuruna bağlı olarak her misafirimize eşit uygulanarak, esneklik yapılması mümkün bulunmamaktadır. Yukarıda yer aldığı üzere; bilet ücretlerimiz kademeli olarak dinamik bir yapıya sahip olması sebebi ile ücretlerimiz arasında İptal ve değişiklik kuralları farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle e-mail yolu ile bilet iptal-değişiklik işlemi gerçekleştirilmesi mümkün bulunmamaktadır. Bilet iptal değişiklik işlemleri yalnızca internet sitemizden, 7 gün 24 saat 0850 250 0737 numaralı çağrı merkezimiz veya yetkili acentelerimizden gerçekleştirebilirsiniz. İlgi ve anlayışınıza teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön