03 Nisan 2014

Pegasus Havayolları Bilet İptalinde Fahiş Kesinti Yapıyor.

Pegasus Havayolları'ndan almış olduğum gidiş dönüş biletimi 1 gün sonra iptal ettirmek istedim. Fakat 237 lira ödeyerek aldığım bilet iptal edileceği zaman bana iade edilecek ücretin 28 lira olduğunu öğrendim. Daha sonra açık bilet haline getireyim dediğim zaman ise ekstradan 170 liraya yakın bir ücret ödemem gerektiğini söylediler.

Pegasus Havayolları'ndan 115 liraya aldığım gidiş bileti, farklı hava yolunda sadece 62 liraydı. Sizi tercih ettim, fakat yanlış bir tercih yapmışım. Bundan sonra Pegasus Havayolları'nı kullanmam. Ayrıca yaşamış olduğum bu olayı bir çok sosyal mecrada ve gerçek hayatta paylaşarak bu konu hakkında bilgilendirme sağlayacağım.

Saffet 322 Okunma

Cevaplar

  • Saffet04 Nisan 2014

    Bu tarz cevapları diğer şikayetlerde de gördüm.Standart cevap politikanız.Cevabınız yeterli değil. Sitenize canlı destek bölümü koymuşsunuz bana hiç destek hattı gibi gelmediler. Ucuz bilet diyorsunuz ben size farklı hava yollarından size daha ucuz bilet bulabilirim.Sizden 115 Tlye almış olduğum bilet pahalı dediğiniz hava yolunda 62 liraydı. Bırakında ucuz mu pahalı mı ben karar veriyim. Ucuz bir hava yolu olduğunuzu düşünüyorsanız büyük yanılgı içindesiniz. Sosyal mecra olsun gerekirse medya da bu konu ile ilgili yaşamış olduğum maduriyeti dile getireceğimden emin olabilirsiniz.

  • Pegasus Havayolları Temsilcisi04 Nisan 2014

    Sayın Misafirimiz, Pegasus Havayolları olarak, Türkiyede ve yurtdışında onlarca noktaya uçuş yapmakta olup, 1990 yılından bu yana başarılı geçmişi ile Türkiye?nin en önde gelen havayolu şirketleri arasında olduğumuz bilinci ile, misafirlerimize sunulan hizmet politikasında her zaman güvenli ve kaliteli seyahat imkanı vermek ve bu doğrultuda da, uygun fiyat seçenekleri ile tüm misafirlerin bu olanaklardan yararlanabilmesini sağlamak temel prensiplerimiz arasında yer almaktadır. Bu bağlamda her dönemde yeni kampanyalar düzenlenerek misafirlerimize ucuz ücretli seyahat imkanları sunulmaktadır. Ucuz ücretlerin satışa açılması belirli kurallar ile mümkün olabilmektedir. Bilindiği üzere bilet iptal ve değişiklik kuralları havayollarının kendi inisiyatifleri doğrultusunda belirlenmektedir. Şirketimiz uçuşlarına ait biletlerin ücret sınıflarına göre iptal ve değişiklik kuralları farklılık göstermektedir. Bu kurallar uçuş belgesinin B.1 maddesinde ve internetten bilet satın alma öncesinde okunup anlaşıldığına dair misafir tarafından imzalanan "Genel Kurallar" bölümünde detaylı olarak yer almakta olup, http://www.flypgs.com/bilgilendirme/genel-kurallar.aspx linkinden tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Siz misafirlerimize kaliteli hizmeti sunmaya yönelik belirlenen prensiplerimiz arasında yer alan eşitlik ilkesi sebebi ile bilet iptal değişiklik kuralları uçuş parkuruna bağlı olarak her misafirimize eşit uygulanarak, esneklik yapılması mümkün bulunmamaktadır. Yukarıda yer aldığı üzere; bilet ücretlerimiz kademeli olarak dinamik bir yapıya sahip olması sebebi ile ücretlerimiz arasında İptal ve değişiklik kuralları farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle e-mail yolu ile bilet iptal-değişiklik işlemi gerçekleştirilmesi mümkün bulunmamaktadır. Bilet iptal değişiklik işlemleri yalnızca internet sitemizden, 7 gün 24 saat 0850 250 0737 numaralı çağrı merkezimiz veya yetkili acentelerimizden gerçekleştirebilirsiniz. İlgi ve anlayışınıza teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön