11 Eylül 2013

Pegasus Havayolları Bilet İadesinde Sadece 12 TL Ödeyecekmiş!

Pegasus Havayolları'ndan 22 eylülde akşam 18.15 uçağına biletim var. Bu bileti iade etmek istediğimde 111 liralık biletimden sadece 12 tl ödeyeceklerini söylediler. Bileti açığa almam durumunda da 70 tl bileti sabitleme parası istediler. Bu durumda her iki koşulda da zarar eden ben oluyorum. Bu durumun çözülmesini istiyorum.

Suzan 54 Okunma

Cevaplar

  • Suzan12 Eylül 2013

    Sayın Pegasus yetkilileri, bu açıklamaları zaten sizin müşteri ilişkilerinizle görüştüğümde aynı cevabı almıştım. Ben standart bilet aldım. Fırsat bileti değil(biletime 110 tl ödedim, 29tl değil). Genellikle İnternetten biletimi alırım. Orda da yaklaşık bir sayfa küçük yazılarla yazılan bir sözleşme metni oluyor. Onu okumak çok kaolay olmuyor. Sonrasında da neye imza attığını çok bilmiyorsun. Bundan sonra pegasustan bilet alırken bütün detayları okumaktan başka çıkar yol yok. Bu benim çğrendiğim. Ama gönderdiğiniz cevap sorunuma çözüm olmadı. Uygulamanızın hala haksızlık içerdiğini düşünüyorum.

  • Pegasus Havayolları Temsilcisi12 Eylül 2013

    Sayın Misafirimiz, Pegasus Havayolları olarak, Türkiyede ve yurtdışında onlarca noktaya uçuş yapmakta olup, 1990 yılından bu yana başarılı geçmişi ile Türkiye?nin en önde gelen havayolu şirketleri arasında olduğumuz bilinci ile, misafirlerimize sunulan hizmet politikasında her zaman güvenli ve kaliteli seyahat imkanı vermek ve bu doğrultuda da, uygun fiyat seçenekleri ile tüm misafirlerin bu olanaklardan yararlanabilmesini sağlamak temel prensiplerimiz arasında yer almaktadır. Bu bağlamda her dönemde yeni kampanyalar düzenlenerek misafirlerimize ucuz ücretli seyahat imkanları sunulmaktadır. Ucuz ücretlerin satışa açılması belirli kurallar ile mümkün olabilmektedir. Bilindiği üzere bilet iptal ve değişiklik kuralları havayollarının kendi inisiyatifleri doğrultusunda belirlenmektedir. Şirketimiz uçuşlarına ait biletlerin ücret sınıflarına göre iptal ve değişiklik kuralları farklılık göstermektedir. Bu kurallar uçuş belgesinin B.1 maddesinde ve internetten bilet satın alma öncesinde okunup anlaşıldığına dair misafir tarafından imzalanan "Genel Kurallar" bölümünde detaylı olarak yer almakta olup, http://www.flypgs.com/bilgilendirme/genel-kurallar.aspx linkinden tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Siz misafirlerimize kaliteli hizmeti sunmaya yönelik belirlenen prensiplerimiz arasında yer alan eşitlik ilkesi sebebi ile bilet iptal değişiklik kuralları uçuş parkuruna bağlı olarak her misafirimize eşit uygulanarak, esneklik yapılması mümkün bulunmamaktadır. Yukarıda yer aldığı üzere; bilet ücretlerimiz kademeli olarak dinamik bir yapıya sahip olması sebebi ile ücretlerimiz arasında İptal ve değişiklik kuralları farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle e-mail yolu ile bilet iptal-değişiklik işlemi gerçekleştirilmesi mümkün bulunmamaktadır. Bilet iptal değişiklik işlemleri yalnızca internet sitemizden, 7 gün 24 saat 0850 250 0737 numaralı çağrı merkezimiz veya yetkili acentelerimizden gerçekleştirebilirsiniz. İlgi ve anlayışınıza teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

  • Suzan11 Eylül 2013

    22 eylül tarihinde İzmir'den İstanbul'a biletim vardı. Bu bileti açık bilet haline getirmek istediğimde benden 70 TL sabitleme ücreti adı altında para talep edildi. 110 liralı biletimi 70Tl daha vererek sabitleyecekmişim. Bileti iade etmek istediğimde de sadece biletimin 12 Tl sini iade edebileceklerini söylediler. bu da alan vergisiymiş. Her iki koşulda da zarara uğramış oluyorum. Bunun için firmanın müşteri ilişkileri bölümüyle konuştum. Bu konunun hiç bir şekilde değiştirilemeyeceğini, kurallarının böyle olduğunu söylediler.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön