Pegasus Havayolları Bilet Değişiklik Kuralı!

İlbay B. |

20. 06. 2013 tarihinde annem adına kampanyalı uçak bileti aldım. Annem de acil olarak İstanbul'a gittiğinden bileti annem yerine babamın adına değiştirmek istedim. Ancak telefondaki yetkili bunun Pegasus Havayolları bilet kurallarına aykırı olduğunu iletti. Bilet kampanyalı olduğundan ancak 6 TL vergisini alabiliyoruz ya da açığa aldırırsak da 97 TL ödemek zorunda kalıyoruz. Başka bir güne babamın adına alayım dedim ona da müsaade edilmedi.

Bu durumun uluslararası bir havacılık kuralı olduğunu sanmıyorum. Bu konuda yolcuların mağdur olmalarını engellemek için yardımcı olunabilir mi ?

Etiketler :

Bilet Değişim

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • İlbay B.
  14 Haziran
  14:02

  Sürekli Pegasus la uçuyorum bu yüzden bu kuralları okudum biliyorum.Ancak sadece benim müşteri olarak söylemek istediğim Kampanyalı bilet için bilet iptal edilmeden sadece isim değişikliği yapılabilir olması gerektiği önderisindeyim ve bu konuda sizin gibi müşteri ilişkilerine önem veren ve sürekli yenilikle büyüyen bir firmanın bu şekilde yaklaşım göstermesi beni şaşırtmayacaktır.Cevabınız için teşekkürler..

 • 14 Haziran
  13:39

  Sayın Misafirimiz,

  Tüm ücret siniflari farkli iade ve degisiklik kurallarina tabidir. Bu kurallar uçus belgenizin B.1 maddesinde ve internetten bilet satin alma öncesinde okunup anlasildigina dair yolcu tarafindan imzalanan "Genel Kurallar" bölümünde yer almaktadir. Detayli bilgiye internet ana sayfamizin ve ayni zamanda bilet görüntüleme sayfanizin alt kisminda yer alan "Genel Kurallar" bölümünden de ulasabilirsiniz.

  İlginize teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,

  Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri