19 Eylül 2013

Pegasus Havayolları Bilet Değişikliğinde Fahiş Ücret!

Pegasus'tan 633 TL'ye uçak bileti aldım. Programımız değiştiği için bilet tarihlerini değiştirmem gerekti. Web sitesinden baktığımda yeni tarihlere göre 449 TL'ye bilet olduğunu gördüm. Üzerine bir miktar da parayı geri alırım umuduyla Pegasus'u aradım. Bırakın geri para almayı üzerine de 110 TL istediler. Kızıp aldığım biletleri de iptal etmek istediğimde kişi başı tek yön 55 TL olmak üzere toplam 220 TL iptal parası keseceklerini söylediler.

Böyle olunca bileti değiştirmek daha akıllıca olacağı için değişikliği yaptım. Pegasus'un web sitesine gönderdiğim şikayete de ne yazık ki kuru bir cevap vermekle yetindiler.

Hüseyin 97 Okunma

Cevaplar

  • Hüseyin30 Eylül 2013

    "Güzelliğine güvenme bir sivilce yeter, zenginliğine güvenme bir kıvılcım yeter" demişler. Pegasus da kendisine güvenmeye devam etsin. Nasıl olsa bir gün karşısına çok dişli bir rakip çıkar!!!

  • Hüseyin19 Eylül 2013

    Sayın Yetkili, Her firma ticaret kanunları çerçevesinde kendi kurallarını koymakta ve müşterisine gerekli bilgilendirmeyi yaparak uygulamakta özgürdür. Nihayetinde yukarıda bahsettiğiniz kural da bana silah zoruyla uygulanmadı. Söylendi ve ben de mecbur kaldığım için kabul ettim! Ancak gördüğüm kadarıyla iptal/değişiklik durumunda uyguladığınız ücret politikasına ciddi şekilde itiraz var. Bu sitede dahi 150'nin üzerinde şikayet olduğu düşünülürse ve araştırmalar şikayeti olan kişilerin %15 ila 20'sinin bunu dile getirdiği veya bir yerlere yazdığı dikkate alınırsa aslında binlerle ifade edilebilecek mağdur misafiriniz var. Sonuç olarak ben şahsım adına iptal/değişiklik durumunda uyguladığınız ücret politikası ile haksız kazanç sağladığınızı düşünüyor ve size hakkımı helal etmiyorum. Eğer imkan olur da birgün bir yerde karşılaşırsam sevgili patronunuz Ali Sabancı'ya da bunu ifade edeceğim. Rahmetli Sakıp Sabancı'nın yerine en çok kendisini yakıştırıyordum ancak yanıldığımı görüyorum. Selamlarımla, Hüseyin Kabataş

  • Pegasus Havayolları Temsilcisi19 Eylül 2013

    Sayın Misafirimiz, Pegasus Havayolları olarak, Türkiyede ve yurtdışında onlarca noktaya uçuş yapmakta olup, 1990 yılından bu yana başarılı geçmişi ile Türkiye?nin en önde gelen havayolu şirketleri arasında olduğumuz bilinci ile, misafirlerimize sunulan hizmet politikasında her zaman güvenli ve kaliteli seyahat imkanı vermek ve bu doğrultuda da, uygun fiyat seçenekleri ile tüm misafirlerin bu olanaklardan yararlanabilmesini sağlamak temel prensiplerimiz arasında yer almaktadır. Bu bağlamda her dönemde yeni kampanyalar düzenlenerek misafirlerimize ucuz ücretli seyahat imkanları sunulmaktadır. Ucuz ücretlerin satışa açılması belirli kurallar ile mümkün olabilmektedir. Bilindiği üzere bilet iptal ve değişiklik kuralları havayollarının kendi inisiyatifleri doğrultusunda belirlenmektedir. Şirketimiz uçuşlarına ait biletlerin ücret sınıflarına göre iptal ve değişiklik kuralları farklılık göstermektedir. Bu kurallar uçuş belgesinin B.1 maddesinde ve internetten bilet satın alma öncesinde okunup anlaşıldığına dair misafir tarafından imzalanan "Genel Kurallar" bölümünde detaylı olarak yer almakta olup, http://www.flypgs.com/bilgilendirme/genel-kurallar.aspx linkinden tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Siz misafirlerimize kaliteli hizmeti sunmaya yönelik belirlenen prensiplerimiz arasında yer alan eşitlik ilkesi sebebi ile bilet iptal değişiklik kuralları uçuş parkuruna bağlı olarak her misafirimize eşit uygulanarak, esneklik yapılması mümkün bulunmamaktadır. Yukarıda yer aldığı üzere; bilet ücretlerimiz kademeli olarak dinamik bir yapıya sahip olması sebebi ile ücretlerimiz arasında İptal ve değişiklik kuralları farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle e-mail yolu ile bilet iptal-değişiklik işlemi gerçekleştirilmesi mümkün bulunmamaktadır. Bilet iptal değişiklik işlemleri yalnızca internet sitemizden, 7 gün 24 saat 0850 250 0737 numaralı çağrı merkezimiz veya yetkili acentelerimizden gerçekleştirebilirsiniz. İlgi ve anlayışınıza teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön