20 Şubat 2015

Pegasus Havayolları 8 Saat Rötar Ve Yapılmayan Bildirim!

Ailemle birlikte Ankara Esenboğa'dan - İstanbul Sabiha Gökçen'e Pegasus Havayolları'nın pc109 numaralı 12 Ocak 2015 saat 14:25 saatli uçuşu için bilet aldım. 14:25'te gerçekleşmesi gereken uçuş tam 8 saat 10 dakikalık bir gecikmeyle aynı gün gece 22:35'te gerçekleşti.

Buna gerekçe olarak hava şartları gösterildi ancak Pegasus'un bir önceki PC 105 numaralı uçuşu dahil olmak üzere diğer bütün hava yolu şirketlerine ait Sabiha Gökçen varışlı uçuşları kısa süreli gecikmelerle de olsa gerçekleşirken biz 8 saat 10 dakikalık bir gecikmeyle açabildik.

Pegasus Havayolları yolcu hakları gereği bilet ücreti iadesi ve yurt içi her yöne açık bilet hakkımın verilmesine dair talebime bir aydır cevap vermedi.

Ali 1.542 Okunma

Cevaplar

  • Ali02 Temmuz 2015

    Sivil havacılık genel müdürlüğü yolcu hakları birimine de çok fazla bel bağlamayın derim... Üzücü ama bizim gibi tüketici hakları yönünden sınıfta kalmış ülkelerde hak aramak zor olduğu kadar netice elde etmekte uzak bir hayal... .

  • Ali15 Mayıs 2015

    Öncelikle hakkınızı aramak için ilgili firma ile irtibata geçmeniz gerekmekte. Firmadan tatmin edici bir yanıt alamamanız durumunda bir üst makam Sivil havacılık genel müdürlüğü yolcu hakları birimi. Gerekli müsacaatımı SHGM ne yaptım. Sonucu beklemekteyim.neticeyi sizlerle paylaşıcam.

  • Ali17 Mart 2015

    Hava yolu ile seyahat eden yolcular konu ile alakalı yolcu haklarınızı öğreniniz ve bu haklarınızın tarafınıza teslim edilmesi konusunda ısrarcı olunuz ki amacına ulaşsın. Konu ile alakalı ilgili hava yolu temsilcıleri yasal sorumluluklarını yerine getirmezlerse bir üst şikayet merci olan Sivil Havacılık genel müdürlüğüne müracaat edin buradanda tatmin edici bir cevap alamazsanız tüketici mahkemesine. Zor bir süreç ve zaman alıyor ama bu ülkede tüketici haklarının zahmetsizce ayağınıza gelmesini beklemek şu an için hayal ama umarım bilinçli tüketiciler sayesinde zamanla bu sorunlarda aşılacaktır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön