17 Aralık 2014

Pegasus Bilgi Teknolojileri Cep Telefonu Garanti Dışı Bırakıldı.

Şubat'ta aldığım cep telefonu Kasım'da arızalandı. Arama yapmak için tuşlara basarken ekran yok oldu. Garantisi olduğundan Sony Eurasia'i arayarak garanti kapsamında tamir edilmesini talep ettim. Firma telefonun paralel ithalatçı tarafından (Gold) getirildiğini ve garanti kapsamında tamir etmeyeceklerini belirtti.

Gold Teknoloji Marketleri ürünü kendi teknik servisine gönderdi, ekran kartının darbe nedeni ile arızalandığını belirttiler. Telefonda darbe, kırılma hiçbir hasar bulunmamasına rağmen garanti dışı göstermek için müşteriye yapılacak en fiyasko açıklamayı yaptılar.

Alp 1.242 Okunma

Cevaplar

 • Alp 10 Ağustos 2015

  Tüketici hakem heyeti ücretsiz onarım kararı verdi. Telefon gold tarafından ücretsiz onarıldı. pegasus adlı firmanın gold bünyesinde yer alan ve tarafsız olmayan bir kuruluş olduğunu öğrendim.

 • Alp 07 Ocak 2015

  Şikayetvar.com sitesini incelediğimizde Pegasus İletişim A.Ş.'nin bir çok kişiye arızanın darbe kaynaklı olduğunu belirterek garanti kapsamı dışında bırakmaya çalıştığı görülmektedir. Firma hiç bir kanıt göstermeden kendi ve GOLD Bilgisayarın çıkarlarına uygun kararlar üretmektedir. Konuyu Tüketici Heyeti ile çözeceğim. Tarafsız bir teknik servise telefon ile ilgili rapor alarak yasal haklarımı kullanacağım. Tüm mağdurlara aynı işlemi yapmalarını tavsiye etmekteyim.

 • Pegasus Bilgi Teknolojileri Temsilcisi18 Aralık 2014

  Değerli Müşterimiz, Belirttiğimiz gibi cihazın ekran kartının darbe nedeniyle arızalandığı ve bu nedenle garanti kapsamında onarılamayacağı bilgisini sizinle paylaşılmıştır. Saygılarımızla, PEGASUS BİLGİ A.Ş.

 • Pegasus Bilgi Teknolojileri Temsilcisi18 Aralık 2014

  Değerli Müşterimiz, Şikayetinizde belirtmiş olduğunuz konu hakkında inceleme süreci hemen başlatılmıştır. En kısa sürede bu süreç sonuçlanacaktır. Bu süreç içerisinde bize göstermiş olduğunuz anlayışınız için teşekkür ederiz. Tarafınıza telefon ya da mail yolu ile bilgilendirme aktarılacaktır. Saygılarımızla, PEGASUS BİLGİ A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön