30 Nisan 2013

Pcdepo.com 7 Gün İçinde "Koşulsuz" Değiştirme Şartını Kabul Etmiyorlar!

Ayın 10'unda faturası kesilen, ayın 11'inde elimize geçen, ayın 14'ünde de çalışanımızın ilk kez kullanmaya başladığı ve fan sesi yüzünden ayın 15'inde değiştirme talebinde bulunduğumuz DELL INSPIRON 5521 marka dizüstü bilgisayarı değiştiremeyeceklerini söylediler. Ben ürünü koşulsuz değiştirmek istediğimi söylememe rağmen teknik desteğe yönlendirdiler. Son 10 gündür teknik destek ile olan görüşmeler/telefonlar sonucunda, bilgisayardan parça değişmesi gerektiği söylendi.

4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmeliğin gereği olan, 7 gün içinde cayma hakkımı kullanmama engel oldular.

Bu iş için mahkemeye gitmem gerekiyor ama uğraşacak vaktim yok.

Osman 2.413 Okunma

Cevaplar

 • Osman 03 Mayıs 2013

  üretici firma ürünün azıralı olduğunu, dolayısıyla değiştirilmesi gerekiğini belirtti. Ancak pcdepo, yine 7 günlük cayma hakkım bünyesinde kanunen bulunan, "iadede kargo ücretini satıcı karşılar"ı yerine getirmemekte ısrar ediyor. Bu firma resmen, tüketici haklarını ihlal ediyor

 • Osman 02 Mayıs 2013

  7 günlük caymak hakkımı zaten kabul etmeyen, beni 2 haftadır telefonlar ile, teknik destek ile uğraştırdılar. Sonrasında da ürünün iadesi için, yasal olarak karşılamaları gereken kargo ücretini benim karşılamamı bekliyorlar. Bu firma düpedüz tüketici haklarını ihlal ediyor.

 • Osman 30 Nisan 2013

  Bir de ben kutuyu açmadan, bilgisayarın arızalı olduğunu nasıl anlayabilirim ki? 7 gün içinde, koşulsuz şartsız cayma hakkım var yasal olarak.

 • Osman 30 Nisan 2013

  "Kapalı kutu satma" zorunluluğunuz beni bağlamamalı. Gönderdiğim tüketici hakları kanununu okursanız detayları anlarsınız. İnsanlar giydiği ayakkabıyı iade edebiliyor 7 gün içinde, ben ilk gün kullandığım bilgisayarı iade edemiyor muyum?

 • Pcdepo.com Temsilcisi30 Nisan 2013

  Merhaba Osman Y. Yaşanan problem adına şirketimiz adına özür dileriz , Dell servislerine yönlendirmemizdeki amaç kapalı sıfır kutu satma zorunluluğu olmamız nedeni ile Dell Teknik servis biriminin vericeği Değişim DOA raporu ile işlem yapabilmemiz açısındandır , fabrikasal bir sorun olup olmadığını yetkili servisleri belgelemesi gerekmesi üzerine tüm satış yapan firmalar gibi aynı uygulama içerisinde yönlendirmesi yapılmıştır, Teknik servis birimimiz müşteri memnuniyeti adına size ulaşamadığı için'de konu hakkında bilgilendirme yapılamamıştır , konu hakkında 0216 316 27 10 -11 iletişim numaralarımızdan ulaşmanızı rica eder, tekrar özür dileriz Saygılarımızla Müşteri Hizmetleri Ekibi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön