13 Mart 2015

PayU Türkiye Ekstrede Sürprizi!

Bilgim ve iznim dışında kredi kartımdan "payu TR İstanbul" açıklaması altında 20,25 TL borç kaydedilmiş.

"6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun

48. Madde: (2) Tüketici, mesafeli sözleşmeyi ya da buna karşılık gelen herhangi bir teklifi kabul etmeden önce ayrıntıları yönetmelikte belirlenen hususlarda ve siparişi onaylandığı takdirde ödeme yükümlülüğü altına gireceği konusunda açık ve anlaşılır şekilde satıcı veya sağlayıcı tarafından bilgilendirilir. Tüketicinin bilgilendirildiğine ilişkin ispat yükü satıcı veya sağlayıcıya aittir. "

Yasal faiziyle birlikte gerekli işlemleri başlatacağımı bildiririm.

Sabri 1.803 Okunma

Cevaplar

  • PayU Türkiye Temsilcisi13 Mart 2015

    Merhaba, PayU Ödeme Kuruluşu AŞ, Türkiye'de bulunan 6000'i aşkın e-ticaret sitesinin ödeme alt yapısını sağlayan uluslararası bir kuruluştur. Bu nedenle üye firmalarımız üzerinden yapılan işlemler, kredi kartı ekstrenizde PayU Ödeme Hizmetleri olarak görüntülenmektedir. Kartınızın ilk dört ve son dört hanesini, işlem yapılan tarih ile birlikte; [email protected] mail adresimize iletebilirseniz hangi sitede kullanıldığı bilgisine ulaşabiliriz. Saygılarımızla, PayU Türkiye Destek Ekibi

  • Sabri12 Mart 2015

    Firmayla yaptığım telefon görüşmesinde:Ekstrede 'payu TR İstanbul' olarak yapılan kesintinin 'kitapyurdu' sitesinden yapmış olduğum alışverişin ücreti olduğu, ekstreye kitapyurdu isimi ile değil payu TR ismi ile yansıtıldığı bilgisi verildi. Kitapyurdu faturası ile karşılaştırdığımda aynen böyle olduğu, ayrıca bir kesinti yapılmadığını gördüm.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön