05 Eylül
#12552705

Paytr Paramı İade Edin

Alışveriş yaptığım siteden banka şifresini girdiğim halde mail gelmedi ve kartımdan 313 TL çekildi banka parayı çektiği için firmanın gün sonu yapması gerektiğini 24 veya 48 saat içerisinde iptal olacağını söylerken karttaki isimde Paytr yazıyor nasıl bir oyuna geldim anlamadım... Paytr ya iptal edin ya da iade edin paramı.

Esma Esma 1.205 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Paytr Temsilcisi10 Eylül

    Merhaba, Söz konusu tutarın halen hesabınıza aktarılmadığını duyduğumuza üzgünüz. Konu ve durum hakkında sizlere daha önce bilgi vermiştik. İşlemin muhasebeleşmediği, tutarın işyeri hesabına geçmediği, iptal süreçlerinde ise sadece Bankaların aksiyon alabileceği bilgisini sizinle paylaşmıştık. Bankanızın müşteri hizmetlerini arayıp, bu bilgileri siz de alabilirsiniz. Bizim ilettiğimiz gibi işlemin gerçekleşmediğini onlar da sizlere ileteceklerdir. Eğer Bankanızı aramış ve bir sonuç alamadıysanız bir dilekçe ile başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Bankalar kendilerine ulaşan yazılı talepleri daha derinlemesine inceleyip, resmi bir yazı ile size cevap vermekle yükümlü olduklarından konunun daha hızlı çözülebileceğini düşünüyoruz. Konu açıklığa kavuştuğunda da sizin de bizlerin paylaştığı tüm bilginin doğru olduğunu görebileceksiniz. Bununla birlikte, PayTR, 6493 sayılı kanun kapsamında lisanslı bir kuruluştur. Bu kanun gerekliliklerini yerine getirmek birinci önceliğimiz olup, sistemimiz üzerinden gerçekleştirilen işlem tutarları Bankaların koruma hesaplarında tutulmaktadır. Koruma hesapları blokeli olduğundan (kanun gereği) bu işlem tutarları farklı bir amaç için kullanılamamakta ve hak ediş olarak işyerilerimize iletilmek üzere Bankada tutmaktadır. Ayrıca bu havuz hesapları günlük mutabakat sistemiyle düzenli olarak kontrol altında olduğundan sizin belirttiğiniz gibi paranın alınması, işletilmesi, gibi durumlar söz konusu değildir. Sizden, Bakanız ile görüşüp, bizden aldığınız bilgileri de kendilerine iletip, durum hakkında bilgi almanızı rica ediyoruz. Saygılarımızla,

  • Esma06 Eylül

    Pay TR 24 saat geçtikten sonra kartıma paranın yükleneceğini söyledi işlemim provizyonda kalmış ve hala sorunumu çözemediler. Buradan şikayet yazıp döndükleri mail adresinden de dönüş yapmıyorlar. Bir de arayıp dolandırıcı olmadıklarını söylüyorlar nesiniz peki?

Ziyaretçi Yorumları