01 Ekim 2018
Yorum Yap
#10968668

Payguru Habersiz Abonelik Haksız Kazanç!

Vodafone'nun 0505 996 xx xx numaralı müşterisiyim. Telefonuma öncelikle ne zaman geldiğini bilmediğim daha doğrusu gelip gelmediğini bile bilmediğim ''Hepsi Mobil Sadece Oyun'' firmasına aboneliğini Vodafone Yanımda uygulamasına girdiğimde fark ettim. 2018 yılı Ağustos ayında mobil ödeme ile faturama ücret yansıtılmış.


Tarafıma bir onay göndermeden haksız şekilde üyelik yapılmıştır. Sonrasında 30 Eylül 2018 tarihinde hem Vodafone hem mobil oyun firmasının tahsilatçısına abonelik iptalini gerçekleştirdim.
Payguru firması tahsilatı yapan firma, firmanın sitesinde (https://payguru.com/mobil-odeme) mobil ödemenin nasıl olduğu açıkça yazmaktadır.


Bu şartlar olmadan para çekme işlemi gerçekleşmemesi gerekmektedir. Bu işlemlerin hiçbir şekilde gerçekleşmediği halde Payguru firması 1 kere 68 ₺ para çekmiştir. Mobil ödeme şartları oluşmadan yapılan işlemler geçersizdir. Cep telefonuna gelen SMS'in ya cevaplanması ya da gelen şifrenin mobil sitenin sayfasına girilip onayı gerekmektedir. Şifre gelmemiş ve gelmeyen şifre girilmemiş.


Payguru firması biz sadece tahsilat yapıyoruz, ücret iadesi yapmıyoruz. Demektedir. Kendi sistemleri bu işlemleri nasıl yaptı. Sistemlerine bakıp bu cep telefonuna SMS gitmiş-gitmemiş demelerine giden SMS'in onaylanmış/onaylanmamışına bakıp, bizlere cevap vermeleri gerekmektedir.


Ama; onlar kısa yolu seçip biz aracı kurumuz (tahsilatçı) demekte ve Hepsi Mobil Sadece Oyun firmasını arayın, diyerek ilgilenmemektedir. Bu durumu BDDK'ya da bildireceğim insanların onayları olmadan haksız para almak olmaz. fırsatçılık olmaz.


BDDK ya da şikayetimi iletiyorum. Bu Ödeme alma firmasına inceleme talep etmekteyim.Sistemi BDDK onayladı ise hesabını BDDK' ya verirsiniz. Bu şekilde bir siteye girdiniz, aboneliğiniz başladı ile geçiştiremezsiniz. Bu işin takibini sonuna kadar yapacağım. Eğer BDDK'da ilgilenmezse CİMER' e de başvuru yapacağım.

Sabire Sabire 1.314 Okunma

Cevaplar

  • Payguru Temsilcisi02 Ekim 2018

    Sayın S***** A****, İlgili gsm numarası belirtilmediği için kontrollerin yapılamadığını, ayrıca ;konu ile ilgili yasal işlem başlattığınızı belirttiğiniz için, ilgili kurumdan tarafımıza gelecek bilgi talebi doğrultusunda süreçin takip edileceğini aktarmak isteriz. Saygılarımızla, Trend Ödeme Kuruluşu A.Ş.

  • Payguru Temsilcisi02 Ekim 2018

    Merhaba, Öncelikle geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. İlettiğiniz konu ile ilgili gerekli incelemeler yapılarak size en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla Trend Ödeme Kuruluşu A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler