Toplam çözüm sayısı
..
Passolig ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Onder'in şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 1

Passolig TFF Logolu Kart Mağduriyeti

4.439görüntüleme
Onder
Onder 20 Kasım 2019 16:28

23.11.2019 tarihinde oynanacak olan Ankaragücü-Trabzonspor maçını eşimle birlikte izlemek istemekteyim. Kendimin Ts logolu kartı eşimin ise TFF ® logolu kartı bulunmaktadır. (Kendisi aslen GS taraftarıdır.) Passo internet sitesinden verilen bilgiye göre eşimin kartına bilet alma ihtimalim bulunmamaktadır. Misafir taraf biletleri sadece ts logolu kartlara satılmakta son gün bilet devri gibi bir uygulama bulunmaktadır.

Müşteri hizmetlerinden edindiğim bilgiye göre eşimle bu maçı sadece eşime yeni bir ts logolu kart aldığımda izleyebileceğim! Yani bilet parası üzerine bir 40 TL daha vermem gerekecek. Eşim diğer kartı ile Ankara oynanacak olan GS maçlarını da izlemek isterse ki kardeşiyle bu maçlara da gitmek istiyor GS logolu kart almak zorunda kalacak ve bir 40 küsur TL daha vermemiz gerekecek ve bir sonraki yıl tekrar bu maçları izlemek isterse her iki kart için de yenileme ücreti vermek zorunda kalacak. Yani bir aileden iki farklı takımı tutan bir çift maçları izlemek için her sene Passo ®lig'e fazladan 80 TL fazladan ödeme yapmak zorunda!

Aileyi bir kenara bırakalım. Normal bir vatandaş her iki kulübün de logolu kartını alıp kendi aralarında oynadıkları maç hariç tüm maçlara giriş hakkına sahip olabilmekte. Yani 40 TL verip rakip bir takımın tarafında olay çıkarma ihtimaliniz var. Sporda şiddeti önlemek için uygulamaya sokulan Passolig kartı temelde bu amaca hizmet etmiyor. Hizmet ettiği tek yer Aktif Bank ®. Ayrıca aile bireylerinin beraber bir etkinlik olarak maç izlemelerine de para vermeden izin vermiyor.

T.C. Kimlik numaramızı kayıt altına alan bu sistemin aile bireylerinin hangi takımı tutarsa tutsunlar beraber maç izleyebilmeleri için yeniden düzenlenmesi (kütük bilgilerine dayanarak) oldukça basit iken bu konuda hiçbir şey yapılmaması haksız kazanç sağlama amacından başka bir şey değildir. Bu sorunun çözülmeyeceğini adım gibi biliyorum.

Passolig Logo
Passolig21 Kasım 2019 08:52

Sayın A., Satışa açılan etkinliklere ait logo kısıtlaması karşılaşmanın ev sahibi ve deplasman kulüpleri tarafından belirlenmektedir. Sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Saygılarımızla, Passolig Şikayet Yönetimi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler