Passolig TFF Logolu Kart Mağduriyeti

Onder Onder2 ay önce

23.11.2019 tarihinde oynanacak olan Ankaragücü-Trabzonspor maçını eşimle birlikte izlemek istemekteyim. Kendimin Ts logolu kartı eşimin ise TFF logolu kartı bulunmaktadır. (Kendisi aslen GS taraftarıdır.) Passo internet sitesinden verilen bilgiye göre eşimin kartına bilet alma ihtimalim bulunmamaktadır. Misafir taraf biletleri sadece ts logolu kartlara satılmakta son gün bilet devri gibi bir uygulama bulunmaktadır.

Müşteri hizmetlerinden edindiğim bilgiye göre eşimle bu maçı sadece eşime yeni bir ts logolu kart aldığımda izleyebileceğim! Yani bilet parası üzerine bir 40 TL daha vermem gerekecek. Eşim diğer kartı ile Ankara oynanacak olan GS maçlarını da izlemek isterse ki kardeşiyle bu maçlara da gitmek istiyor GS logolu kart almak zorunda kalacak ve bir 40 küsur TL daha vermemiz gerekecek ve bir sonraki yıl tekrar bu maçları izlemek isterse her iki kart için de yenileme ücreti vermek zorunda kalacak. Yani bir aileden iki farklı takımı tutan bir çift maçları izlemek için her sene Passolig'e fazladan 80 TL fazladan ödeme yapmak zorunda!

Aileyi bir kenara bırakalım. Normal bir vatandaş her iki kulübün de logolu kartını alıp kendi aralarında oynadıkları maç hariç tüm maçlara giriş hakkına sahip olabilmekte. Yani 40 TL verip rakip bir takımın tarafında olay çıkarma ihtimaliniz var. Sporda şiddeti önlemek için uygulamaya sokulan Passolig kartı temelde bu amaca hizmet etmiyor. Hizmet ettiği tek yer Aktif Bank. Ayrıca aile bireylerinin beraber bir etkinlik olarak maç izlemelerine de para vermeden izin vermiyor.

T.C. Kimlik numaramızı kayıt altına alan bu sistemin aile bireylerinin hangi takımı tutarsa tutsunlar beraber maç izleyebilmeleri için yeniden düzenlenmesi (kütük bilgilerine dayanarak) oldukça basit iken bu konuda hiçbir şey yapılmaması haksız kazanç sağlama amacından başka bir şey değildir. Bu sorunun çözülmeyeceğini adım gibi biliyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Passolig Logo Passolig 2 ay önce

Sayın A., Satışa açılan etkinliklere ait logo kısıtlaması karşılaşmanın ev sahibi ve deplasman kulüpleri tarafından belirlenmektedir. Sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Saygılarımızla, Passolig Şikayet Yönetimi

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler