13 Mayıs 2016

Passolig Kartıma Yatırdığım Paramı İşlem Ücreti Vermeden Çekemiyorum.

Passolig parakartıma, Garanti parakartı ile 900 TL para yükledim. Bu parayı ATM'lerden çektiğim zaman işlem ücreti alınıyor. Passolig müşteri hizmetleri PTT şubelerindeki gişelerden hiçbir işlem ücreti alınmadan, paramı geri alabileceğimi söylediler. Beyoğlu PTT şubesine gittim gişedeki arkadaş Passolig menüsü altında böyle bir hizmet olmadığını söyledi. Passolig müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım. Aynı şekilde parayı gişeden hiçbir işlem ücreti alınmadan çekebileceğim söylendi. Bunun üzerine PTT gişesindeki görevliye durumu anlattım. Görevli böyle bir işlem olmadığını söyleyince, PTT gişesindeki görevli ile Passolig müşteri hizmetlerini görüştürdüm. Sonuç olarak gişede böyle bir işlem menüsü olmadığını öğrendik. Müşteri hizmetleri PTT'de bir sorun olduğunu söylüyor, PTT deki çalışan ise böyle bir hizmetin olmadığını söylüyor.
Sonuç olarak paramı çekemedim. BDDK'ya şikayet edeceğim.

Faruk 96 Okunma

Cevaplar

 • Faruk 01 Haziran 2016

  Şikayetim ile ilgili olumlu bir sonuç aldım. Bu tarz bir sorun ile karşılaşan arkadaşlara yardımcı olması için; Öncelikle yatırdığınız bir parayı PTT şubesi olsun, bankamatikler olsun, işlem ücreti ödemeden çekemiyorsunuz. Herhangi bir işlem ücreti ödemeden EFT ile paramızı başka bankalara yollayabiliyormuşuz. Ben denemedim. Ama BDDK ya şikayetimden sonra böyle bir hizmetleri olduğunu söylediler. Ayrıca önemli: Müşteri hizmetleri, PTT şubelerinden işlem ücreti alınmadıgını söylemişti. Ama yanlış bir bilgi vermiş. Bu yanlış bilgilendirmeden dolayı Aktif Bank haklı oldugumu düşünerekten. Alınan 6 TL'lik işlem ücretini geri ödedi. Sonuç: Tüm bu süreç 10 saatimi aldı, sizinde almasın.

 • Passolig Temsilcisi18 Mayıs 2016

  Sayın K. ile 18/Mayıs/ 2016 tarihinde şikayeti ile ilgili görüşülmüş ve detaylı bilgi verilmiştir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili www.passolig.com.tr adresinde yer alan iletişim sayfamızdaki formu doldurarak veya 0850 724 3344 Passolig Müşteri Hizmetlerinden bize ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Passolig Müşteri Hizmetleri

 • Faruk 17 Mayıs 2016

  Para yatırmak çok kolay, para çekmek işlem ücreti ödemeden olmuyor. PTT şubesindeki gişelerden 6 TL işlem ücreti ile para çekebiliyorsunuz. İşlem ücreti vermeden hiçbiryerden paramı çekemiyecegimi 3'uncu görüşmemde müşteri hizmetleri sonunda itiraf etti. Akbank atmlerinden 18 TL PTT atmlerinden 11 TL gişelerden 6 TL ile yatırdıgınız paranızı geri alabiliyorsunuz. Kendi Atmleri yok, o yüzden her para çekilişinde ceblerini dolduruyorlar. üstüne kart aidatı alıyorlar. Maçlara bilet almak istediginizde sistemleri çöküyor, bilet alamiyorsunuz. çünkü N kolay dan bilet satıyorlar, öncelik onlara ait. bddk ya şikayet ediceğim. Dava açmama yardımcı olacak kuruluşlara başvuracağım.

 • Passolig Temsilcisi13 Mayıs 2016

  Sayın K. Ürün ve servislerimizle ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Şikayetinizle ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede tarafınıza bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili www.passolig.com.tr adresinde yer alan iletişim sayfamızdaki formu doldurarak veya 0850 724 3344 Passolig Müşteri Hizmetlerinden bize ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Passolig Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön