15 Mayıs 2013 #1800077

Pasifik Bilgisayar Modem Bilgilerimi Kaydetmiyor!

Ben de 1 yılı aşkın bir süredir Inca IM-300NX marka modemi kullanıyorum, aslında sorunsuz kullanıyordum ancak şu tarih meselesi yüzünden çok sıkıntı yaşıyoruz. Modem'in arayüzüne giremiyorum çünkü modemin yazılımında tarih sorunu var, ben bilgisayarımın tarihi 1999 yılına alıyorum öyle girebiliyorum.


Ayrıca Windows kullanmıyorum ve çeşitli sitelerde verilen exe tool dosyasını çalıştırıp düzeltme imakanı da yok. Mac OSX işletim sistemi için bir tool olsa iyi olurdu. Aslında kendim yazılım uzmanı olmama rağmen onlarca kez frimware güncellemeye çalışsam da başarılı olamadım. Bu konuda ne yapabilirim, ürünüm faturalı ve Pasifik garantili. Vatan Bilgisayardan almıştım.

Volkan 923 Okunma

Cevaplar

 • Volkan'ın Teşekkür Mesajı18 Mayıs 2013

  yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

 • Volkan16 Mayıs 2013

  yardımlarınız için çok teşekkür ederim. gerçekten harika oldu, ben hep yanlış dosyayı göndermeye çalışıyormuşum. çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 • Pasifik Bilgisayar Temsilcisi16 Mayıs 2013

  Volkan Bey, Dilerseniz aşağıdaki linkte bulunan yazılımı birde deneyin, bu şekilde çözüm sağlanacaktır. Eğer bu şekilde de sorununuz çözülmez ise ürünü Teknik Servise gönderin hızlı bir şekilde sorununuzu halledelim. Yaşadığınız sorunu direkt olarak bizimle paylaşırsanız daha hızlı çözüm sağlayabiliriz. http://www.incatech.net/p_docs/300NX.rar

 • Volkan15 Mayıs 2013

  merhaba, bu yukarıda yazdığınız şekilde de çok defa yaptım az önce yine yaptım verilen hata: " Upgrade fail! System is rebooting... Please wait for a moment Please relogin after reboot " Yani olmuyor. Başka ne yapabiliriz?

 • Pasifik Bilgisayar Temsilcisi15 Mayıs 2013

  Merhaba, Modeminize ait en güncel yazılımı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Aşağıda anlatılan adımları uygulamanız durumunda yazılım başarılı bir şekilde modeminize yüklenecektir. Ayrıca modeminizi servise göndermenize gerek kalmayacaktır. Şayet servise gönderirseniz de yazılımı yükleyip kısa süre içerisinde size ulaştırabiliriz. http://www.incatech.net/p_docs/inca_modem_tools.rar · İndirmiş olduğunuz dosyayı masaüstüne kaydedin. · Kaydetmiş olduğunuz RAR dosyasındaki klasörü masaüstüne çıkarın. · Bilgisayar tarihinizi 10.05.2012 olarak değiştirin. (Ekranın sağ alt köşesindeki Tarihi ve Saati değiştir kısmından) · İnternet sayfasının adres çubuğuna 192.168.1.1 adresini girin ve Enter tuşuna basın. · Ekrana Kullanıcı Adı ve Şifre bölümü gelecektir. Kullanıcı Adından "admin" seçin. Şifreye "admin" yazın ve "Oturum Aç" a basın. · Ekrana Modem arayüzü açılacaktır. · Üst menülerden "Yönetim" menüsüne tıklayın. · Sol menüden "Firmware Güncelleme" seçeneğini seçin. · Açılan ekrandan "Dosya Seç" kısmından masaüstüne açmış olduğunuz klasör içerisindeki "GAN9.8Z56T-B-PA-R5B019-TK.TR(2T2R)_update" seçin. · “Yapılandırmayı Temizle” seçeneğini işaretleyin. · Sonrasında ise "Yazılım Güncelle" butonuna basarak yazılımın yüklenmesini sağlayın. · Modem yazılım yükleme işlemini tamamladıktan sonra normal kurulum işlemini sorunsuz olarak gerçekleştirebilirsiniz. · Bu işlemler tamamlandıktan sonra Tarih ve Saat ayarlarınızı yeniden güncel zamana ayarlayabilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön