PTT ATM’sinin Yuttuğu Paramı PTT İade Etti Papara İade Etmiyor

Mehmet Mehmet23 Ekim 23:15

PTT ATM’sinin yuttuğu paramın üzerinden 26 iş günü 35 normal gün geçti. İlk başlarda Papara PTT parayı İade etmiyor. Süreç devam ediyor diyordu. Uzun çabalarım üzerine PTT genel müdürlüğüne şikayet davası açarak PTT Genel Müdürlüğü Şikayetlerime Karşılık özür dileyip Paramın iadesini Papara'ya Yaptığını Hem mail yolu ile Hem CİMER yolu ile bana iletti. Lakin bu kadar mağduriyetim var iken telefon faturalarımı ödeyemez iken faizi ile borçlanmış olan faturalarım hala bekler iken Papara sürecin devam ettiğini belirtiyor. Neyin süreci neye göre süreç işliyor hiçbir bilgi yok sadece süreç devam ediyor deyip insanı oyalıyorlar. PTT Bank  paranın benim olduğuna dair mailde olumlu sonuç olarak bankanıza paranızı iade ettik demesine rağmen Papara hala neyin sürecini devam ettiriyor. 

Bir de bana geçen hafta PTT paranızı iade ettiği takdirde paranız anlık hesabınıza yansıyacak diye öğüt vermişlerdi.  PTT dün sabah 10'da paramın Papara'ya iade ettiğini ispat etmesine rağmen Papara bana süreç devam ediyor diye mail atıyor.. Destek ekibi zaten 20 mail atıyorum 1 cevap yazıyor oda kopyala yapıştır yapıyorlar sanırım süreç devam etmektedir. Bu ne süreci açıklayın o zaman insanı enayi yerine koyuyorlar. 

Pazartesi ilk işim bütün zararlarımı belgeleyip mahkeme heyetine sunacağım. PTT genel müdürlüğünden tarafınıza paramın iade edildiğini CİMER üzerinden paramın yine size iade edildiğini de belgeler ile Hakem Heyeti'ne sunup zararımı karşısında tazminat davası da açacağımı buradan bildiriyorum. Kimse bunların keyfini beklemesin BDDK ve Hakem Heyeti'ne başvurun benim gibi zararı olanlar tazminat içinde dava açabilir. Yasal yollar ile görüşmek üzere.

  • - Görüntüleme
  • 2Yorum

Cevaplar

profile-icon Mehmet 24 Ekim 23:38

Hep aynı söz hep aynı şeyler. Bana neyin sürecinden bahsediyorsunuz. PTT Bank beni haklı bulup paramı tarafınıza iade ettiyse bunu anlık yatırmak zorundasınız. Ben firmanızı BDDK ya ve CİMER'e şikayetimi ilettim. Alt belge olarak PTT genel müdürlüğünden gelen paramın size iade edildiğine dair. CİMER üzerinden de PTT kart merkezince paranız bankanıza iade edilmiştir mailini ekte sunup şikayetimi başlattım. 38 gün paramı rehin tutun hem paramla mağdur olayım hem de daha beni oyalayın öyle bir işletim sistemi yok. Paramın faizi ile ödenmesi konusunda il mahkeme heyetine ve hukuk bürolarına ve noter ihtarname ile de her yerden davamı sürdüreceğimden emin olabilirsiniz. Benim bu parayla ödeyemeyip iş yerime resmi kurumuma gelen alacaklılar tarafından iş ortamında rencide olup iş arkadaşlarım ve amirlerim gözünde küçük düşmemden manevi ve maddi zaruruyetimi bankanızın karşılaması için her türlü yasal yollara başvuru yapacağım. Saygılarımla

Papara Logo Papara 23 Ekim 23:46

Değerli Kullanıcımız, Konuyla ilgili tarafınıza detaylı olarak mail ile bilgilendirme yapılmıştır. Sorularınız için 0850 340 0 340 numaralı çağrı merkezi hattımızdan veya [email protected] mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Saygılarımızla. Papara Destek Ekibi

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler