Papara  ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
  • profile
2 Destekçi
  3 Yorum

Papara Şirketinin Güvenlik Zaafiyeti

4.634görüntüleme
Suat
Suat 14 Kasım 2020 12:34

Bilgim ve onayım olmadan Kimlik bilgilerim kullanılarak adıma Papara hesabı açılmış. Kendilerini bir firmanın yatırım satış danışmanı olarak tanıtan şahıs ödeme yapmam için bir hesap IBAN numarası verdi. Bu IBAN numarasının da Papara firmasına ait olduğunu EFT gönderim esnasında öğrendim. Fakat aklıma kötü bir durum gelmedi. Papara'nın da E****gibi bir firma olduğunu güvenilir olduğunu sanıyordum. 15.000 TL tutarında EFT olduğundan bankam güvenlik teyidi için aradı, fakat onay veremeden hat kesildi. Beni arayan banka numarasını aradım 2 kez ilgili birime bağlanamadım. Bu işte bit yeniği olduğunu anladım fakat geç kaldım. Onayım olmadan para transferi gerçekleşmiş. Papara'yı aradım kimlik kartımı selfie şeklinde fotoğrafı çekip barkodlu adres bilgilerini ve IBAN numaramla beraber göndermemi istediler. 

Bunları gönderdikten sonra inceleme sonucunda hesabınıza iade olur dediler. Fakat onay bilgim olmadan adıma açılan hesap sonucunda kendi hesabım olduğu için para hesabımdan başka bir hesaba aktarılmış. Ne bir SMS ne bir onay araması hiçbir güvenlik teyidi olmadan para nasıl aktarılıyor. Hesap açmak neden bu kadar kolay. Bir yanıltma durumu var paranın gittiği hesabı bana söyleyin diyorum. Bu bilgiyi benimle paylaşmıyorlar. Bütün resmi adli makamlara şikayet ve başvuruda bulunacağım. Papara ya maddi manevi tazminat davası açacağım.

Papara Logo
Papara 14 Kasım 2020 17:10

Değerli Kullanıcımız, Üçüncü şahısların hesaplarına müdahale etme yetkimiz bulunmamaktadır. Belirtilen işlemler bilginiz dahilinde gerçekleşmemiş ise en yakın asliye hukuk mahkemesine ilgili kişiler hakkında şikayette bulunmanızı rica ederiz. Resmi kanalların tarafımıza ulaşması sonucu gerekli bütün belge ve bilgiler kendileri ile paylaşılacaktır. Sebepsiz zenginleşme kapsamında ikametgah adresinizin bulunduğu asliye hukuk mahkemesine ödeme gönderdiğiniz kişi hakkında başvuru yapabilirsiniz. Saygılarımızla. Papara Destek Ekibi

Suat
Suat 14 Kasım 2020 17:22

Hesap benim adıma onayım olmadan açılmış bir Papara hesabı. Dolayısıyla para benim adıma açılmış hesaba gidiyor. O hesaptan nereye transfer olduğu belli değil. Size bunu soruyorum. Para kimin tarafında çekilmiş, nereye aktarılmış?

3 Yorum

Polat
Polat 16 Kasım 2020 01:44
 

Papara insanların paralarına el koyuyor! Bankamatikten yatırılan paraları saçma sapan bahaneyle (ters ibraz vb.) hesabına gecirmiyor. Bu bir suçtur... Yakında kokusu çıkar. Papara'yla isim olmaz artık, Savcılığa suç duyurusunda bulunacağım...

 1
Hasan
Hasan 1 ay önce
 

Suat Bey benim de adıma sahte hesap açılmış bir sonuç alabildiniz mi?

 1
Suat
Suat 1 ay önce
 

Maalesef bir gelişme yok. Savcılığa suç duyurusunda bulundum. Bekliyorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler