15 Eylül
#12609190

Papara Paramı Vermedi

Tekrar paylaşıyorum çünkü aradıklarında meşguldüm, destek mailleri de önceki maillerime cevap vermedi.


27 Haziran tarihinde Steam platformunda 2 kez 8.84'lük, toplamda 17.68 TL'lik harcama yaptım. Daha sonra Steam 'den bu harcamanın iadesini istedim ve kartıma sadece 8.84 TL iade edildi. Steam'le görüştüm ve bana bankanın sorunu olduğunu söylediler. Steam 'in yazısı aynen şöyle;


Merhaba, hediye olarak satın aldığınız "Party Panic" oyunuyla ilgili iade talebinizin 28 Haziran 2019 tarihinde Steam 'in bankanızdan parayı tahsil etmeden ve satın alma işleminiz tamamen sonuçlandırılmadan önce onaylandığı ve dolayısı ile bu satın alma işleminin iptal olduğu görülmektedir. Bu tarihi takiben 30 gün içerisinde bankanızın işlemin iptalini doğrulayarak hesabınızı güncellemesi ve akabinde ilgili ücretlendirmeyi hesap özetinizden kaldırması gerekiyordu.


Lütfen hesap ve kart hareketlerinizi bir kez daha kontrol edin. Eğer bu tarih aralığında yaptığınız satın alımlarda, hesap geçmişinizde veya kart hareketlerinizde Steam adına 8,84 TL tutarında herhangi bir ücretlendirme görmüyorsanız, bankanız hesabınızı güncelleyerek ilgili ücretlendirmeyi hesabınızdan kaldırmış ve bu sorun çözüme kavuşturulmuş demektir. Eğer bu ücretlendirme hesap özetinizden henüz kaldırılmadıysa, lütfen bankanıza aşağıdaki metni gönderin. Bu metin, iptal olan işlem hakkında bilgi içermektedir.


İlgili makama, aşağıdaki ücret 27 Haziran 2019 tarihinde yetkilendirildi ancak satın alım uzlaşma gerçekleşmeden tacir tarafından iptal edildi. Buna rağmen, 8,84 TL miktarındaki bu ücretlendirme hâlâ F** E** isimli kart hamilinin hesap özetinde gösterilmektedir. Bu işlem iptal edildi ve tacir tarafından hiçbir şekilde mahsup edilmeyecektir.


Steam Games, uygulanan yetkilendirme bakiye blokesinin hesaptan kaldırılarak bakiyenin tekrar müşterinizin kullanımına sunulmasını talep etmektedir.


İşlem ıd: 151143683841548****
Tacir: Steam
Kart Hamilinin adı ve Soyadı: F** E**
Kredi Kartı Türü, son dört hanesi: Mastercard-9514
Miktar / Yetkilendirme tarihi
8,84 TL / 27 Haziran 2019


Bu hususla ilgili işbirliğiniz için teşekkür ediyoruz.


Eğer bankanız başka bilgiye ihtiyaç duyarsa veya bu metinle ilgili bir soruları olursa lütfen bunu bana bildirin.


Steam Support
Jack
Ekte görseller mevcuttur. Papara hesabımı kontrol edebilir.

Fatih Fatih 2.464 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Fatih15 Eylül

    Steam size iade etmiş zaten. Anlamazlıktan mı geliyorsunuz anlamıyorum cidden.

  • Papara Temsilcisi15 Eylül

    Değerli Kullanıcımız, Ücret iadelerinde, alışveriş yapmış olduğunuz iş yeri iade süreçlerini tamamladığında ilgili bakiye tarafımıza geldiği anda hesabınıza iade edilmektedir. Sorularınız olması durumunda bize 0850 340 0 340 numaralı çağrı merkezi hattımızdan veya [email protected] mail adresimizden ulaşabilirsiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Saygılarımızla. Papara Destek Ekibi

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler