Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
4
Çözüldü

Papara Hatalı Çekimi İade Etmiyor

profile
21 Ekim 2022
1.245
Minel'in Teşekkür Mesajı
“Her yerden yaptığım şikayetler sonucu dikkate alınarak iadem gerçekleştirildi, daha fazla uzamadığı için teşekkürler ancak yaşattığınız stres ve belirsizlik için güven kırıklığım devam edecek, Umarım benzer sorunları yeniden yaşatmazsınız ya da sorun çözümünde bu belirsiz ve ilgisizlik dilerim tekrarlanmaz.”

Eşimin hazırda hesabı olduğundan ondan yazmıştık, şahsen şikayet yapmam gerektiğinden aynı şikayeti tekrarlıyorum. 19 Ekim 2022 Tarihinde saat 18 gibi İzmir Hilltown Carrefour SA ®'da hızlı kasada Papara kart ile alışveriş yaparken, kasa 2 kez red vermesine rağmen hesabımdan 2 kez para çekildi. Bunu orada çalışan kişi de gördü, alışverişi eşimin QNB ® kartından yaptık akabinde. Çalışan arkadaş tarafından konuyla ilgili müşteri ilişkilerine yönlendirildik, durumu anlattık, not alındı, sistemde hata olabiliyor, bu gece yatırılır, olmazsa bizi ararsınız dendi. Ertesi gün para iade edilmeyince Carrefour ® genel merkezi arayarak durumu anlattım, birkaç saat sonra Carrefour, durumun Papara'dan kaynaklı olduğunu kendilerinin sistemde 1 kez para çekildiğini görüntülediklerini belirtti. Papara'yı aramam gerektiği söylenince aradım ve 2 kez çekim yapıldığı sistemden de teyit edildi, olayın üzerinden 24 saat dolduğunda paranın iadesi yapılacağı yani 20 Ekim akşamı yatırılacağı söylendi.

21 Ekim oldu ve henüz iade yok, bunun üzerine öğleden önce tekrar Papara'yı aradım, bana sistemlerinde hata olduğu, düzeltip döneceklerini söylediler. Süre veremiyorlarmış. Temsilci Fatih bey azarlar şekilde süre de belirtmeden durumu kontrol edeceklerini söyleyerek kapatmış. Bir gün önce denilenden farklı şekilde, teyit edildiği halde, hala kontrol edileceği söyleniyor. Öğleden sonra saat 16'da tekrar Carrefour'u arayıp, Papara'nın ödeme yapmadığı, Carrefour'un da yardımcı olmadığını dile getirdim. Carrefour, başka kartlarda ödeme yapabildiklerini ama Papara kartta bunu yapamadıklarını yardımcı olamayacaklarını söylediler. Kendilerine telde de söyledim, firma olarak %5 geri ödeme anlaşması yapıyorsanız bir banka ile ve müşterileri bu banka mağdur ettiğinde siz yardımcı olamıyorsanız burada tek suçlu banka olmaz, siz de müşterileri sizden Papara ile alışveriş için teşvik ediyor olduğunuzdan, hızlı kasalarınızda yaşanan durumdan ötürü müşteriyi bankanın insafına bırakamazsınız. İki firmaya da ekran görüntülerini, fişin görüntüsünü verelim dedik, gerek yok dendi. Tüm konuşmalarımız kayıt altında, AVM'ye giriş çıkışımız, çalışanlarla görüşmemiz ortada fiş ve çekilen para görüntüleri mevcut.

Anında haksız yere paramı çekiyorsunuz ama iadeyi ne zaman yapacağınız bilgisini bile vermiyorsunuz. Bununla ilgili tarafıma net bir şekilde en kısa sürede dönüş yapılmasını bekliyorum.

Papara Hatalı Çekimi İade Etmiyor
Papara Hatalı Çekimi İade Etmiyor
Papara Logo
21 Ekim 2022 20:03
Minel
22 Ekim 2022 01:18

Telefon görüşmelerinden cevap alamayınca buradan ve sosyal medyadan şikayetlerim sonucu tarafıma iade yapıldı. Keşke bu kadar meşguliyet ve belirsizlik olmadan daha net ve ilgili bir çözüm sunsalardi. Diğer benzer şikayetler de sadece sorun çözmedeki yetersizlikten kaynaklı. Umarım bu konuda daha dikkatli olurlar, Çünkü güven kırılınca tamiri de kolay olmuyor. Yine de şikayeti bir şekilde dikkate alıp çözen kişiye teşekkür ederim.

Minel
22 Ekim 2022 01:23

Her yerden yaptığım şikayetler sonucu dikkate alınarak iadem gerçekleştirildi, daha fazla uzamadığı için teşekkürler ancak yaşattığınız stres ve belirsizlik için güven kırıklığım devam edecek, Umarım benzer sorunları yeniden yaşatmazsınız ya da sorun çözümünde bu belirsiz ve ilgisizlik dilerim tekrarlanmaz.

Benzer Şikayetler

Papara Hesabıma Havale/eft Gelmedi

profile
04 Mart
1.220

İyi günler Papara hesabıma kendi üzerime kayıtlı olmayan Akbank kartı ile havale/EFT yaptım ancak para Papara hesabıma gelmedi. Acaba para iadesi yapılır mı yoksa para boşa mı gider. Lütfen yardım edin. Saygılar sevgiler Papara ekibi. Para iadesi umarım yapılır.

papara-hesabima-havaleeft-gelmedi-1.pdf
1 Yorum

Evde Paketleme Adı Altında Papara Hesabı

profile
01 Kasım 2022
-

Evde ek işi paketleme adı altında bilgi alma 31/10/2022 tarihinde WhatsApp ® üzerinden görüşme yaptım. T. C. Numaram ad soyad IBAN açık adresimi paylaştım. IBAN teyit amacıyla hesabıma 103 TL gönderdiler geri iade için Papara'da kayıtlı IBAN gönderdiler parayı oraya iade yaptım. Bu tarihten itibaren...

Papara Üzerinden Evde İş Haksızlığı

profile
28 Ekim 2022
1.186

Evde ek işi paketleme adı altında bilgi alma 27/10/2022 tarihinde WhatsApp  üzerinden görüşme yaptım. T. C. Numaram ad soyad IBAN doğum tarihim açık adresimi paylaştım. IBAN teyit amacıyla hesabıma 105 TL gönderdiler geri iade için Papara'da kayıtlı IBAN gönderdiler parayı oraya iade yaptım. Bu tari...

Papara Evde Paketleme İşi Sorunu

profile
28 Ekim 2022
1.217

Evde ek işi paketleme adı altında bilgi alma 24/10/2022 tarihinde WhatsApp üzerinden görüşme yaptım. T. C. Numaram ad soyad IBAN doğum tarihim açık adresimi paylaştım. IBAN teyit amacıyla hesabıma 105 TL gönderdiler geri iade için Papara ®'da kayıtlı IBAN gönderdiler parayı oraya iade yaptım. Bu tar...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Papara Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 10 dk 53 sn
Benzer Şikayet Yaz