Papara ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Papara Açılan Hesapta Benim Numaram Yoktu Ama Benim Kimlik Bilgilerim Kullanıldı

4.819
Baran
Baran 04 Kasım 2022 23:38

Mikrofon sitesinden burs başvurusu yaptım ve 17.10.2022 tarihinde bir WhatsApp ® işletme hesabından (e burs platformu ) beni arayarak işlemin Papara üzerinden devam edileceği söylendi. Mikrofon sitesine girdiğim bilgiler ellerinde vardı. Hangi bölüm ve üniversitede olduğumu biliyorlardı ben de bu bilgilere güvenerek gerekli prosedürleri yaptım. Papara'da açılacak hesapla ilgili masrafı biz karşılıyoruz diyerek Papara hesabı açtılar. Açılan hesapta benim numaram yoktu ama benim kimlik bilgilerim kullanıldı. 110 TL bir ücret üzerinden transfer işlemleri gerçekleşti. Hesap açarken kendisine gelen kodu girmemi istedi. Öğrenci belgem doğum tarihi ve t. C. Numarama sahipler. Benim bilgilerimle farklı bir telefon numarası girdirerek hesap açtırmış oldular. İletişimde olduğum Numara +90 531 626 94 **. Ayrıca Papara'yla iletişime geçtim. Benim kimlik bilgilerim üzerinden açılan hesabın işlem geçmişini istememe rağmen bir bilgi verilemeyeceği söylendi. Güvenlik anlamında geliştirmeleri gereken prosedürler var.

17.10.2022'den itibaren ıslak imzam olmadan ve adıma yapılacak hiçbir resmi işlemi, başvuruyu, adıma açılacak hiçbir hesabı, kredi başvurusunu, para transferini, alım satım işlemlerini, yasal olmayan sitelerdeki işlemleri kabul etmiyorum. Onayım yoktur. Gerekli işlemleri ve şikayetleri de yapacağım.

Papara Logo
Papara05 Kasım 2022 00:21
Baran
Baran06 Kasım 2022 23:10

Adıma açılan hesabın, hesap özetini istedim ama klasik bir kopyala yapıştır metni yollandı bana. Bu hesabın kim tarafından nasıl kullanıldığını nasıl bilebilirim ben acaba.

Benzer Şikayetler

profile
455
1 gün önce

Papara Yardım Vakfı Yanıltması

Yardım Vakfı olarak para gönderiyoruz dediler. Papara uygulaması indirttiler telefonuma yanıltanmış onların mail ve telefon numarasıyla açıldı benim kimlik bilgilerine devam ettik işlem Sonrası benim banka hesabıma 110 TL gönderdiler ve onlara 110 TL yıl geri göndermemi istediler Papara hesabına gön...

profile
Rnd
1.367
1 gün önce

Papara Parapara Yardım Vakfi Şikayeti

Yardım vakfı olarak para gönderiyoruz dediler. Papara uygulamasını indirttiler telefonuma dolandırıcılarmış onların mail ve telefon numarasıyla açıldı. Benim kimlik bilgilerimle devam ettik. İşlem sonrasında benim banka hesabıma 105 TL gönderdiler ve onlara 100 TL geri göndermemi istediler. Papara h...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

3 Yorum

Halenur
Halenur
 

Daha sonra ne oldu adına gelen herhangi bir para vs oldu mu ceza şirket açma oldu mu hiç

Melek
Melek
 

Herhangi bir gelişme yaşadınız mı?

Baran
Baran
 

Hesabı sadece kapattırabildim