PANASONİC Sorunlara İlgisiz Kalıyor!

Serdar D. |

2007 yılında epey yüksek bir ücret ödeyerek ve markasına güvenerek aldığım Panasonic 42PV71F marka plazma televizyonumun ekranında 1,5 ay kadar önce dikey çizgiler belirdi. Konuyla ilgili görüştüğüm Panasonic satıcılar ve servisleri sözlü olarak bu sorunun Panasonic in bu serilerinde sıkça rastlanan bir durum olduğunu fabrika hatası olduğunu bildirdiler. Hatta internette yaptığım araştırmada forumlarda da bu problemi çokça gördüm.

Durumu panasonic Türkiye ye 14.08.2010 tarihinde mail yolu ile, akabinde de telefonla sorunumu televizyonumu nereden aldığımı ve marka model bilgilerini bildirdim. Her hafta aramama rağmen ilk cevabı bir ay sonra alabildim. Benden bazı bilgiler istediler . Bu bilgilendirme süreci yaklaşık 20 gün daha sürdü. 1,5 ayı geçkin bir süre sonunda ise bana verdikleri cevap televizyonun tekofaks tarafından ithal edilmediğinden ancak ücret karşılığı tamir edileceği oldu.

Baştan belli bunu bildikleri halde resmen beni oyaladılar. Panasonic gibi bir firmanın bu lakaytlığını hazmedemiyorum. Ayrıca sırf garanti süresi doldu diye ürüne sahip çıkmamaları da ancak Türkiye’de olur sanırım.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 07 Ekim
  09:56

  Sayın İlgili,

  Müşterimiz çağrı merkezini arayarak aktarmış olduğu konuya istinaden gerekli araştırma yapılmaya
  başlanmıştır. Daha sonra tüketicimiz aranarak ürünü satın almış olduğu yer ve seri numarası talep
  edildi. Alınan bilgiler doğrultusunda araştırma gerçekleştirildi ve satın alınan ürünün Panasonic
  distiribitörü tarafından ithal edilmediği için servis tarafından ücreti karşılığında onarımının
  yapılabileceği bilgisi aktarıldı.

  Göstermiş olduğunuz ilgi ve hassasiyet için teşekkür ederiz.

  Her türlü soru ve sorununuz da size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

  Saygılarımızla.