Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Pablo Köpek Koleji  köpeğimle olan ilişkim bozuldu

profile
Filiz
3 hafta önce
1.997

Eğitmen H--- Hanım tarafından uygulanan ve sonradan yanlış olduğunu öğrendiğim bazı yöntemleri şu şekilde sıralamak istiyorum: - Köpeği ceza köşesine bağlamak: Bağlı köpekler stres altında hissederler. - İtaat etmediğinde ensesinden sertçe tutmak: Hazel Hanım, ensesinden tutmanın canını acıtmayacağını, tırnaklarını etine geçirmemiz gerektiğini söyledi. - Isırma sorunu için köpeğin burnuna vurmak ve hapşırtmak, çenesini battaniye yardımıyla sıkıca tutup bastırmak: Köpeğe şiddet uygulayarak verilen bir eğitim, ona ciddi zararlar verebilir. - Dışarıda bir şey almaması için köpeğin ağzına ve burnuna sirke sıkmak. - Kemirdiği yerlere kolonya veya acı biber sürmek: Bu tür uygulamalar köpeğe ciddi zararlar verebilir. - Köpeğe üç gün boyunca küsmek ve hiç temas kurmamak: Köpekler sosyal varlıklar olup, küsmek ve konuşmamak onları yalnız hissettirir ve psikolojilerini bozar.

Sonuç olarak, köpeğim artık bana dokunmaya çalıştığımda kaçıyor ve bana olan güveni sarsıldı. Tüm sorunlar tekrar baş gösterdi. Başlangıçta köpeğimin sorunlarının fazlalığı ve eğitmenin profildeki başarılı videolarını görerek güvendim. Ancak araştırma yapınca ve 7.000 TL harcadıktan sonra pişman oldum ve köpeğimle olan ilişkim bozuldu.

Deneyimlerimi paylaştığımda, H--  Hanım bana köpeğimi odalara kapatarak şiddet uyguladığımı söyleyerek iftira attı. Ayrıca köpeğimi çok sevdiğimi ve bu yüzden şımarttığımı iddia etti. Şikayetvar.com'da benzer bir şikayeti görmüştüm ve başta inanmamıştım, ancak kelimesi kelimesine doğru çıktı. Eğitimde gördüğüm hataları yazdım, ancak bilimsel olmayan yöntemleriyle ilgili hiçbir cevap verilmedi. 

profile profile profile
10 Destek
26 Yorum
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 57 sa 36 dk
Pablo Köpek Koleji Logo
2 hafta önce
Pablo Köpek Koleji Logo
2 hafta önce

Eğitim aldığımız dönemdeki başarılı videolarınız sayfamda mevcuttur. En son yazışmalar da aşağıdaki gibidir. Sizlerden dönüş beklemekteyim.

Filiz
Filiz
2 hafta önce

Bana hakaret dolu mesajlar yazdığınız için hakaretlerinizi görmemek için engelledim. Gerek Google'dan gerekse şikayetvar.com üzerinden bana yazdığınız iftiralar ve tehditler, hedef göstermeniz ve basitlik akan mesajlarınızı herkes bilsin isterim. Eğitimlerinde sirke kullandırıp ben hiçbir eğitimimde sirke kullandırmadım diyor. Kopeğe şiddet uygulamayınca benim dediklerimi yapmıyorsunuz itaat oturmadı diyor. Köpeğe küsmenizi söylüyor 3 gün boyunca sizden sevgi bekleyen küçücük canla konuşmamızı iletişim kurmamanızı istiyor. Google'a yazılan tüm olumsuz deneyimleri siliyor. Sahte hesaplardan bildiriyor. Köpeğimi eğitim öncesinde karanlık odaya kapattığımı ve dövdüğümü söyleyerek köpeğimi pittpula çevirdiğimi iddia ediyor. Ki ben kızımı pamuklara sarıyordum.  Eğitim dediğiniz şiddet dolu saçmalığı köpek eğitiminden anlamayan, ilk defa köpek sahibi olan kişilere satabilirsiniz. Fakat kopeği baskılayan, stres altında hissettiren ve şiddet uygulatan bir eğitim kabul edilemez. Beni dava ediyordunuz en son? Herkesi dava etmekle tehdit ediyorsunuz. Ben ulaşabildiğim kadar çok insana kendi deneyimimi aktaracağım. Köpeğin etine tırnak geçirmek, ağzını battaniye ile kapatıp sıkmak, dişlerini gıcırdatmak, küsmek 3 gün konuşmamak gibi bir ton safsatayı kimsenin uygulamasını istemem. Başlangıçta Başarı dediğiniz şey benim de tecrübesizliğim ve köpek eğitiminden anlamamam nedeniyle sizin yanlış yönlendirmelerinizde köpeğimin korkup, sinip bana küsmesiydi. Benimle iletişim dahi kurmuyor, yüzüme bakmıyor, elimi uzatınca kaçıyor. Hani "koltuğun altından tut çıkar, ensesinden tut, orası acımaz, tırnaklarını geçir. Sana itaat etmiyor. Tut çıkar canını yak. Yoksa seni ısırır sürekli." diye acımasızca yönlendirerek şiddet uygulattığınız eğitim. Üstelik Ağustos ayında benden aldığınız 7000 TL'yi 3000 TL göstererek yalan söylüyorsunuz. Ciddi bir üslup sorununuz var. Vicdanı olmayandan eğitimci olmaz. Hele ki ömrünü yıllardır profesyonelce bu işlere vermiş insanların yanında muhasebeciden hiç eğitimci olmaz. Hakkımı helal etmiyorum.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

26 Yorum

Çiğdem
Çiğdem

Hazel hanım luna yı verdiği aile ile de sorun yaşayıp onu da aynı şekilde sayfasında rezil etmeye çalışmıştı. Luna yı sahiplenen ailede sorun yaşamıştı. Hazel hanımda En rahatsız olduğum konu biriyle sorun yaşadığında sosyal medya sayfasından kendisine destek isteyip karşı tarafı kötülemeye çalışması. Siz memnun kalmışsınız bu bayan memnun kalmamış demek ki neyin savunmasını yapıyorsunuz. Her eğitim alan alkış tutmak zorunda mı? Kimse çocuğunun para verip üstüne bir de psikolojisinin bozulmasını istemez

Tarık
Tarık

Eğitim sürecinde iri ve kafa tası yapısı sert olan; pitbull vb. Köpeklerde burna vurma yapılır, avuç içi ya da orta üç parmak şeklinde. Çünkü bu tarz köpeklerde en hassas yer odasıdır ve yaptığının yanlış olduğunu anlaması için. Ceza verilir belli bir süre, oda gün içi en fazla yarım saati geçmemek sureti ile. Zaten hatasını anladığını belli eder ses olsun şirinlik yapmaya çalışmak oldun. Ve köpekle bağ bedensel değil kalben kurulmalıdır. Hayvanlara zulüm etmenin anlamı yoktur, bağ kuramıyorsanız zorlamayın kendinizi.

Filiz
Filiz

Bu hanımefendi beni tam tersi şekilde ağzını burnuna vur, hapşırsın, battaniyeyle tut ağzını kapat diye yönlendirdi. Deneyimsiz bir kişi için herhalde itaat oturacak birkaç denemeyle, sonra yapmayacağız gibi düşündürüyor. Ama kopek iyice agresifleşiyor. Ve bir süre sonra işe yaramıyor o şiddet uygulamalar.

Bengü
Bengü

Yazık bu eğitmen kadına demek ki annesi böyle eğitmiş o da intikamını insanların masum köpeklerinden bu şekilde alıyor çok yazık.!

Filiz
Filiz

Başka köpekler zarar görmesin inşallah.

Sabahat
Sabahat

Köpeğin hayvan kategorisinde olması duygularının olmadığı anlamına gelmiyor resmen hayvana işkence edilmiş yazık çok üzüldüm boynunu çekiştirip tırnak geçirmek vs... Vs. Allah aşkına bu nasıl eğitim keşke eğitime vermeseydiniz hayvana azap etmişsiniz

Filiz
Filiz

Sayın fake hesap beste hanım, Elimde WhatsApp yazışmaları var. İlgili yerlere şikayetimi yaptım. Sana itaat etmiyor tut ensesinden, mutfak eldiveniyle ağzını tut kapat dişleri gıcırdasın, etine tırnağını geçir, sen çok şımartmışsın bunu dedi. Onun yüzünden köpeğime dokunamıyorum ben, benden korkup kaçıyor. Sizin köpeğinize uyguladığı yöntemleri ben bilmem, benimkini de siz bilemezsiniz. Ben eğitimde gördüğüm yanlışları yazdım. Ne çıkarım çatışacak benim! Yaşadığım olumsuz deneyimi herkese duyuracağım. İnşallah bir gün siz de haksızlığa uğrayıp mağdur olmazsınız da size böyle bilip bilmeden ahkam kesmezler!

Beste
Beste

Bende köpeğime eğitimi hazel hanımdan aldırdım ama söylenenleri hayretle okuyorum. Köpeğim 4 yaşında olmasına rağmen bir kere bile ne şiddet ne vurma ile alakalı tek bir şey yaptırmadı. Aranızda farklı bir çıkar çatışması var ve bunu işini karalayarak yapıyorsunuz bu çok net belli. Sayfasında binlerce video var şiddet içerikli olsa o kadar çok insan olumlu sonuç alıp olum yorum yapmazdı diye düşünüyorum ve düşünme haricinde bende kendim eğitim almış biri olarak söylediklerinizin tamamının yalan olduğunu düşünüyorum. Kendi çevreniz ile karalama kampanyası düzenlemişsiniz belli ki. Binlerce insan arasında neden birtek sizin gibi üç beş kişi şikayet etmiş bir düşünmek lazım.

Filiz
Filiz

Benim hatam oldu. İlk şiddet içerikli yönlendirmesinde şikayet edecektim. Ancak Instagram'daki videoları görüp kanıyor insan. İlk denemede başarılı olan yöntemler sonrasında işlememeye başlıyor. Köpekte birazcık inatçıysa eğitmen hemen şiddete yöneltiyor insanı. Sonuç başarılı olmayınca da söylediklerimi yapmadınız diye suçluyor. Üstelik inanılmaz çirkin bir üslubu var.

Sena
Sena

Bütün arkadaşlarını toplatıp yorum yaptırmanız sizin zaten karakteri ortaya koyuyor. Hazel hanım muhatap alıp cevap bile vermiyor siz burada kavga edip tartışıyorsunuz 😄 yazık ben yine söylüyorum köpeğinize yazık. Sizin gibilerin elinde kin dolu öfke dolu bir can olup çıkacak. Neyse bana yorum yazmamamı söyledi ama ben dayanamadım yine. Tamam siz haklısınız tamam 😄 en çok siz

Filiz
Filiz

Hazel Hanım, Ah pardon Sena hanım :d Ben köpeğime her zaman sevgi dolu yaklaşan biriyim. Taa ki Hazel Hanım "tırnaklarını etine geçir, burnuna şiddetlice vur, poposunun arkasından sık, 3 gün boyunca görmezden gel konuşma, ağzna yüzüne sirke sık, ceza ver bağla" diyene kadar. Eğitmendir biliyordur diyerek uyguladım bin pişmanım. Siz benim köpeğime bakışımla ilgili endişeleneceğinize eğitmen görünümlü kişinin eline düşecek can dostlar için endişelenin. Zira hepsinin dayak yeme, iletişim kurulmama ve dövülme riskli bir eğitimle karşılaşmaları söz konusu.

Sena
Sena

Sizin psikolojik olarak iyi olduğunuzu asla düşünmüyorum ben filiz hanım. Bu kadar kin nefret dolu olmanıza şaşkınım. Bizde eğitim aldık ve üstelik benim evde iki köpeğim var bir kedim bir de kuş. Köpeklerim ile iletişim kurmayı bilmiyormuşum ben Hazel hanımdan önce. Siz daha önce eğitim alıp sisteme hakim olmadığınız o kadar belli ki. Ama şimdi illaki bir daha eğitim alacaksınız o zaman deneyimler görürsünüz ne cezalar veriliyor çocuklara. Yazık sizin kivi kin ve nefret kuşan bir insan köpeğe nasıl bakacak orası da çelişkili ayrıca. Çok üzüldüm köpeğinize. Kendine öfkeden bu kadar zarar veren köpeğe ne yapar haklıymış Hazel hanım paylaştığı story de gördüm. Bence önce söylenenleri uygulamayı deneyin sonra olmadı işe yaramadı deyin. Birinci kural zaten önce denemek unutmayın. Sakin huzur dolu olmanız dileğiyle

Büşra
Büşra

Eğitmen olan sizsiniz herhalde fakr hesapla yazıyorsunuz bu kadar tepki verip karşı çıktığınıza göre

Özlem
Özlem

Hanımefendi deneyimini yazmış. Siz ne münasebet psikolojisi ile ilgili yorum yapıyorsunuz? Gerçekten eğitmen sahte hesaplardan yazdırıyor izlenimi var. Köpeğe şiddet kabul edilemez. Köpek şiddetle eğitilmez! Vicdanda mı yok sizde?

Eda
Eda

Sena hanım sizin cevabınızın konuyla ne ilgisi var anlamadım. Halet-i ruhiyeniz de bir endişe mevzu bahis. Hürmetler

Eda
Eda

Burda sakinliğe ve huzura ihtiyaç olan bir kişi var o da sizsiniz 🤣🤣🤣 ayyy cümlelerinizi okurken gerildim 😀 yaşanılan olaya yorum yapıp kendinizi ele vermeseydiniz sevgili hazel hanım 😂 ya nasıl da otokontrolünüz zayıfmış. Bu cümleler inanın orta okul yaş grubuna ait. Sanki filiz hanımla aynı evde yaşıyormuşsunuz gibi saçma hallere bürünmüşsünüz 😂😂

Eda
Eda

Ve sizde psikolog psikiyatri mısınız da teşhis koydunuz. Yorum yapacaksanız durumla ilgili fikir belirtin. Had aşıp insana teşhis koyacak kadar akıl sağlığınız bozuk olduğu izlenimi vermeyin 😂😂 hazel hanıma sevgiler. Biraz eleştiriye açık olsun

Filiz
Filiz

Siz benim psikolojimi değerlendirecek durumda değilsiniz hanımefendi. Ne yaşadığımı ben biliyorum. Şiddet dolu bir eğitim ve ben hazel hanımın söylediği gibi yeterince köpeğimi dövemediğim için başarısız oldum öyle mi? Sizler bu deneyimi yaşamamış olabilirsiniz. Fakat köpeğin etine tırnaklarını geçir diyen Hazal hanımın ta kendisi. Söylenenleri birebir yapmama rağmen evde benimle birlikte yaşayan diğer kişilerin küsmemesi ya da köpeğe şiddet uygulamaması nedeniyle Hazel Hanım eğitimin başarısız olduğunu iddia ediyor.

Eda
Eda

Bir insanın düşüncelerini söylemesi ne zamandır kin söylem olarak lanse ediliyor. Sizin yorumunuz yaşanılan durumu yok saymak olmuş. Olayı yaşayan sizmişsiniz gibi tavırlar. Konuşma tarzınıza bakılırsa hazel hanım yaptırmış bu konuşmayı sanki. Her eğitmen eleştiriye açık olmalı. Ortada eksik bir şeyler varsa, karşı tarafı kötülemek yerine, durumu nasıl değiştirebilir diye düşünülmeli ki gelişim başlasın.

Sena
Sena

Bizde eğitim aldık ama sizin anlattığınız gibi şeyleri asla yaşamadık. Ben söylediklerinizin çıkar çatışması olduğuna eminim söylenenleri uygulamadınız ve şimdi sistemi bozuk diye çamur arıyorsunuz. Benim köpeğim de 3 yaşında üstelik. Daha önce ki aldığımız eğitimde karanlık odalara kapattılar aç bırakma cezası verdiler. Siz kalkmış küs kalma cezası burna vurma ense falan diyorsunuz. Yapamadığınız şeyi başkasına mal etmeyin binlerce eğitim alan insanız orada. Başarısız olmanız sebebiyle insanların ekmeğine taş koymak hiç etik değil.

Filiz
Filiz

Yasemin hanım buradaki Sena Hanım Hazel Hanımın ta kendisi olduğu için Hazel Hanımın paralı askeri gibi davranıyor. Kullandığı kelimelere içerik analizi yapsak hep aynı kelimeler "çok şaşırdım, biz de eğitim aldık, çok şaşkınım, şu an şaşkınlık içindeyim, inatçı bir kızım var, benim de inatçı kızım var" gibi jenerik kelimeler.

Yasemin
Yasemin

Siz kaliteli bir hizmet almış olabilirsiniz ama savunmanız dışarıdan çok komik duruyor. Aralarında geçen eğitim sürecini bilmeyen birisi olarak nedir bu fütursuzca savunma durumu? Hiçbir köpek şiddetle eğitilemez hanımefendi, kaldı ki sizde can sahibi bir insansınız sizinde duruma karşı olmanız gerekir. Menfaat derkende bu kişi parasını Ödemiş mi Ödemiş? Sözde eğitimi almış mı almış? Seni beni X kişisini uyarmak için yazdığı şeyler bunlar anlamaya çalış babanın kızı gibi savunacağına.

Eda
Eda

Siz uygulayıp uygulamadığını nereden biliyorsunuz? Karşı tarafla ne gibi çıkar çatışması olabilir. Kişi köpek eğitmeni olsa, başka eğitmene ihtiyaç duymazdı diye düşünüyorum. Hazel hanım fake hesaplardan yorum yaptırdığı o kadar belli ki. Eğitimleri nasıl uyguladığı hakkında yorum yapabiliyorsunuz 😀😀 filiz hanımın yanındaydınız galiba😂

Gözde
Gözde

Bu kadına eğitmen diyerek gerçek eğitmenlere hakaret etmiş olacağımı düşündüğüm için kendini eğitmen sanan fakat şahsını dahi eğitememiş birisi olduğunu söylemem yanlış olmaz. Zira köpeğin şiddetle eğitileceğini söyleyen bu zihniyet bir eğitimci asla olamaz!

Filiz
Filiz

Önce Hazel Hanım kendi hesabından yazıp nefret kusuyor. Sonra da Pablo Kopek Koleji sayfasından sanki o hakaretleri etmemiş ya da insanların t. C. Numarasını açık adresini ifşa etmemiş gibi davranıyor. Yazık gerçekten! Gözde Hanım Hazel Hanım sildiği mesajda adresinizi t. C. Nonuzu herkese afişe etti. Bu kadından eğitim alacakların haberi olsun. Kişisel bilgileriniz her an ifşa edilebilir.

Filiz
Filiz

Gözde Hanım ev adresinize ve TCKN uza kadar tüm kişisel verilerinizi ifşa eden bu şahsı dava edin!

Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 57 sa 36 dk
Benzer Şikayet Yaz