Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Özel Sular Akademi Hastanesi (Kahramanmaraş) Yanlış Yapılan Serum

Büşra
05 Ocak 14:25
287

04.01.2024 tarihinde bu hastaneye yatışım gerçekleşti. Doktorumuzun önerisiyle verilen tedaviler, evde uyguladıklarımızla aynıydı; yine de kabul ederek hastanede kaldık. 7 aylık bebeğime ilk damar yolu açıldığında, iğne bebeğimin deri altına girdi. İkinci denemede ise, bebeğimin damar yolu yarım saatten fazla sürede aranıp bulunamadı ve bebeğim aşırı derecede ağladı.

Bulunduğu söylenmesine rağmen damar yolu açılamadı ve ilk açılan damar yolunun yanlış yapıldığı, ancak bunun normal olduğu ifade edildi. İlk damar yolunda bir sorun olduğunu belirttiğimde, bana herhangi bir sorun olmadığı söylendi; bebeğimin bacağının şiştiğini söylediğimde ise ödem olduğu ve geçeceği belirtildi. Daha sonra 7 aylık bebeğimin bacağı daha da şişti ve sertleşti.

Hemşireleri ısrarla çağırdım, geldiklerinde bize bir şey söylemeden yeni bir damar yolu açmayı denediler fakat başarılı olamadılar. Sonunda hastaneden çıkış yaptık. Ayrıca, ağrısı olan bebeğimizi akşama kadar bekletip ilaç tedavisi uygulayacaklarını söylediler ancak herhangi bir tedavi verilmedi.

Damar yolundan ilaç verme planı da gerçekleşmedi. Hastaneden ayrıldıktan sonra çocuğum rahatladı ancak bacağındaki durum aynı. Bu durumu CİMER'e şikayet edeceğim.

Hemşireniz, 4 yıllık tecrübesi olduğunu söylemesine rağmen, çocuğun damar yolunun açık olup olmadığını anlamadan yeni bir damar yolu açmaya çalıştı.

Ellerinde enjektörle biri serumu sıkarken, diğeri sadece izledi; ancak kimse çocuğun durumunu düzgünce inceleyip serumun kapanmasının normal olup olmadığını sorgulamadı. Bir daha bu hastaneye gitmeyi kesinlikle düşünmüyorum.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

Özel Sular Akademi Hastanesi (Kahramanmaraş) Muayene Farkı Ücreti

Mehmet
16 Mayıs 10:21
249

Özel Sular Akademi Hastanesi

Harun
08 Mayıs 12:33
149

Özel Sular Akademi Hastanesi (Kahramanmaraş) İnsan Sağlığı İhmali

Luthier
22 Mart 12:04
196
1

Özel Sular Akademi Hastanesi (Kahramanmaraş) Sağlıkta Dev Ticaret

Yiğit
05 Mart 10:30
118
Benzer Şikayet Yaz