Özel Madalyon Psikiyatri Merkezi Test Yapmadan İlaç Veriyor!

Gül D. |

Psikolog 2 görüşme ile herhangi bir test yapmadan dikkat eksikliği teşhisi koydu psikiyatriste yönlendirdi. 5 dk da olsa görüşme ile dikkat eksikliği ve hiperaktiflik ilacı olan Ritalin yazıldı. Etkisi olmayınca telefonla dozajı artırdı. Yan etkileri çıkınca gelin Concerta ile değiştirdi ve Concerta için 6 aylık rapor verdi.

Üzüldüm bilgi almak istedim. Gerekli olmasa vermeyiz dedi. Her odadan çıkan anne baba rapor bankoya geliyor. Bankodaki görevlinin . . x. . ilacı kullanırsa çocuğun askeri liselere giremez demesi üzerine uyandım. Dr bundan bahsediyor görevli uyarıyordu. Belli ki dr aileye de bu durumdan bahsetmemişti. İlacı almadım. Çocuğuma 2 kez Test yaptırdım dikkat eksikliği çıkmadı!

Etiketler :

Personel Bilgilendirme Tedavi Personel Davranışı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Gül D.
  28 Mayıs
  09:50

  Sayın İlgili,

  Öncelikle şikayetime dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. Normal olarak personel(ler)inizi savunmuşsunuz. Ancak yazmış olduğunuz şu cümle beni yine o zamanki uzmanınızın tavrı ile aynı derecede şaşırttı."Merkezimizde çalışan uzmanlarımız özellikle Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu alanında oldukça başarılı tanı ve tedavi süreçlerine imza atmış kişilerdir." bu özelliklere sahip olan uzman demek; insan psikolojisinden anlayan; insanı, ebeveyni kırmızı reçeteye hazırlamasını da son derece iyi bilen bir kimlik ortaya çıkarmalıdır diye düşünüyorum.(" gerek olmasa yazmayız " yerine) Ayrıca sizin uzmanlarınızın veli ve öğretmen düşünceleri ile bir iki görüşmede koyduğu teşhisi, üniversitenin bölüm başkanı, bir çok kaydadeğer çalışmaya imza atmış değerli bir Prof. test uygulanmadan ilaç yazmamıştır. Sonuçta çocuğuma iki ayrı yerde iki test yaptırdım ve dikkat eksikliği olmadığı sonucunu aldım.

  Kimlik bilgisine gelince; ben "şikayet var" sitesinin ne kadar etkin olduğunu bilemediğim için kimlik bilgilerimi gizli tuttum.

  Bilginize..

 • 27 Mayıs
  17:28

  (Şikayetçinin kimlik bilgisine uygun danışan kaydı bulunamadığından, kişiye özel cevap verebilme şansımız bulunmamaktadır)

  Sayın Şikayetçi,

  Eleştirilerinizi dile getirdiğiniz için teşekkür ederiz.

  Merkezimizde çalışan uzmanlarımız özellikle Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu alanında oldukça başarılı tanı ve tedavi süreçlerine imza atmış kişilerdir.

  Tanılama sürecinde aileden ve öğretmenden alınan bilgiler ve klinik gözlemler sonucunda edinilen kanaate göre farklı testler uygulanabilmektedir. Test uygulama uzmanların tabloyu daha net görebilmeleri için kullandıkları sadece bir araçtır.

  Ayrıca verdiğiniz bilgiler, kliniğimizde mevcut rutin uygulamaya paralel değildir.

  Dilerseniz çağrı merkezimizi arayıp, şikâyetinizle ilgili konuyu görüşmek üzere Selda Hanımdan randevu talep edebilirsiniz.

  Bilgilerinize sunarız