Toplam çözüm sayısı
..
Özel Antalya Koleji ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Melek'in şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız

Yeni karşılaştırma
ile

Özel Antalya Koleji Çocuğunu Okul Öncesine Yazdırmak İsteyen Veliler Okusun

10120görüntüleme
Melek
Melek 17 Şubat 2021 04:06

Kızımı bu kurumun okul öncesine gönderiyorum. İlk baslarda öğretmenlerin kurallara uyulması adına çocukları tehdit ettiği ve ceza vermekle korkuttuğunu kızım vasıtasıyla öğrendim. (' Yaramazlık ' yapan çocuğun sınıftan çıkarılması, ceza verilmekle korkutulması vb...) sonrasında ikindi kahvaltılarında cizgi film izletildiğini öğrendim. Tehdit ve ceza konusunu görüştüğümde yanlış yapıldığı ve bir daha böyle bir şeyin yapılmayacağını ilettiler. Bunu yapan öğretmenin uyarıldığını söylediler. Aynı şekilde cizgi film izletilmesiyle ilgili de önce sınıf öğretmeniyle bu yastaki çocukların ekran karşısında pasifize olduğunu ve özellikle de yemek esnasında böyle bir uygulamanın onların gelişimi acısından yanlış olduğunu dile getirdim. Sonrasında anaokulu koordinatörüyle de durumu konuştum. Uygulamanın kaldırılacağını söyledi fakat ne yazık ki hala devam ediyor. Özellikle yeni donem kayıtlarının açıldığı bu donemde, okulla ilgili görüş ve bilgi almak isteyen velilerin olduğunu düşündüğüm için, bu durumu buraya yazmak istedim. Eğer bu konularda hassas bir insansanız çocuğunuzu bu kuruma yollamayın zira diğer anaokullarına göre saatleri de kısa olmasına rağmen çocuklara yoruldukları (! ) ve onlar istiyor (! ) diye ekran açmayı savunan ve velilere verdiği sözü tutmayan bir kurum ne yazık ki. Bu kurumun yari fiyatına olan üstelik saatleri çok daha uzun olan anaokullarında dahi ekran saati diye bir şey yok. Oysa ki çocukların sosyalleşmesi, arkadaşlarıyla oyunlar oynaması ve kaliteli zaman geçirebilmesi adına okul öncesine gönderildiği hesaba katılırsa çocuk gelişiminde yanlışlığı bu denli kanıtlanmış bir durumun böyle bir kurumda uygulanması ne taraftan bakılsa hayal kırıklığı... Sevgili Dogan Cüceloğlu 'nun vefatıyla ilgili sitelerinde duydukları üzüntüyü belirtmişler fakat kendisinin çocuk gelişimi üzerine savunduğu olguları da kurumlarında uygulayabilselerdi keşke...

6 Yorum

Cemil
Cemil19 Mayıs 2021 15:55
 

Hassasiyetiniz için teşekkür ederim bende Antalya kolejini araştırıyordum oraya göndermeyi düşünüyordum iyi oldu yazdığınız

Ali
Ali06 Haziran 2021 19:30
 

Okulda 9 yıldır okuyan oğlum var. Anaokulunu, ilkokulu ve ortaokulu Antalya Koleji'nde okudu. Maalesef ki yaptığınız yorumlar ve yazdıklarınız yanlış. Okulu destekler gibi görünebilirim ama değilim. Yaptığınız yorumlar insanları kötü yönlendiriyor.

Ali
Ali30 Ekim 2021 22:15
 

Bana yapılanları dinleseniz bu kadar sadece okulu savunamazsınız. Hiçbir eğitimci tarafından tarafınıza yalan söylendi mi, kandırıldınız mı? İlk önce olan anlatanları canlı karşı karşıya dinleyin bence ondan sonra kesin yorum yapın derim. Sizin çocuğunuzun orada dokuz yıldır okuması demek, başkalarının sorununu hiçe saymanızı gerektirmez. Onların yalan söylediğini düşünmeni doğru bir düşünce olarak ne buluyorum ne de görüyorum.

Ali
Ali30 Ekim 2021 22:18
 

Peki ınsalar hep iyi yorum mu yapmalı? Profesyonel olmak, eleştiriye acık olmak, eleştirilmek neden bu kadar yanlış anlasılıyor? Okulun yanlışları size göre gizlenmeli mı? Saklanmalı mı? İnsanlar sürekli olarak toz pembe olaylarımı görsün? Bunu mu demek ıstıyorsunuz? Buyurun size hodri Meydan benim yaşadığımı yasayan size örnek gösterebilirim hem de kaç sene önce? Hadi ben yalan söylüyorum. O insanda mı yalan söyleyecek.

Ali
Ali06 Haziran 2021 19:32
 

Ek olarak bilgi vermem gerekirse okulun yemekhanesinde televizyon, ekran gibi şeyler yok. Ekranlar sadece sınıflarda var ve gördüğüm kadarıyla sadece ders anlatılmak için kullanılıyor.

Melek
Melek06 Haziran 2021 20:12
 

Öncelikle yazdıklarım doğru. İkindi kahvaltısı vaktinde çocuklara cizgi film izlettiriliyordu. İkindi kahvaltısı sınıflarda veriliyordu. Bunu sınıf öğretmeniyle konuştuğumda durumu doğruladı ve çocuklar çok sevdiği için açtıklarını söyledi. Israrcı tutumum sonrasında uygulama kaldırıldı. Hatta anaokulu koordinatörü hanim efendi de uygulamanın yanlış olduğunu, yemekle ekranın çok yanlış bir uygulama olduğunu kabul edip uygulamayı kaldırdıklarını dile getirdi sonrasında. Ek olarak şu an pandemi nedeniyle etütler yapılmıyor ama etütlerde bu okulda çocuklara sadece cizgi film izletildiğini biliyor musunuz? Yaklaşık 16:10 dan 17:30 ) Lara kadar etüt vardı ve bu zamanlarda çocuklar 'yorgun' oldukları için cizgi film izletiliyor. Sırf bu yüzden çocuğumu bir sonraki sene bu kurumu tercih etmeyeceğim. 9 yildir bu kurumda okuyor olabilir çocuğunuz ama yeterli bilgiye 9 yılda sahip olamamışsınız demek ki. Yazdıklarımın hepsini teyit edebilirsiniz kimse inkar etmeyecektir.

 2
Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon
Yeni karşılaştırma
ile