Toplam çözüm sayısı
..
Özel 7M Hastanesi ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Yeni karşılaştırma

ile

Özel7M Hastanesi'nde Üslup Ve Bilgi Eksikliği

2885görüntüleme
Yağmur
Yağmur 09 Kasım 2020 16:29

Yaklaşım 1 ay önce babamı 7M Hastanesi yoğun bakım servise kaldırıldı. Hastanede 1 gün kalmadan vefat etti doktor Ö***  bey hastamla ilgili hiçbir şekilde bilgi vermedi, ölüm raporunda ölüm nedeni yazılmadı sisteme giriyorlarmış oradan görebilirsiniz dedi. O anda telaştan uğraşamadım şimdi SGK ®'ya ölüm raporu vermem gerekiyor ama ölüm nedeni yazmadığı için kabul görülmüyor. Hastaneyi günleridir arıyorum size dönüş yapacağız dediler. Bugün tekrar aradım doktor ö*** beyle görüştük kendisinin üslubu ve davranışı çok kaba bende sağlık çalışanıyım ve açımız daha taze durumu anlatıyorum, "ölen ölmüş ölüm nedenini ne yapacaksınız zaten akciğer kanseri hasta" dedi, bana. Ben de kendisinden anlayış göstermesini ve babamın en azından hangi nedenle olduğunu öğrenmek benim hakkım olduğunu söyledim. Kendisi bir yakının kaybederse ölüm nedenini öğrenmeyebilir. Sağlık Bakanlığı ® şu anda şikayet almıyor durumu buradan bildiriyorum. Ben babamı İstanbul'da en iyi hastanelerde bakımını yaptırdım. Mecburen Giresun'da yaşadığı için en yakın buraya götürmüşler fenalaşınca.

2 Yorum

Sıla
Sıla20 Nisan 11:31
 

Yağmur Hanım Merhaba, Öncelikle yaşamış olduğunuz bu olay için hastanemiz adına üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Hastanemizde ölüm raporları en geç 24 saat içinde hasta yakınlarına teslim edilmektedir. Bu yasal bir zorunluluktur. Tarafımıza ulaştığınızda raporunuz mümkün olan en kısa zamanda sizlere iletilmiştir. Hasta Hakları birimi ile görüşmeniz sağlanmıştır. Ailenize ve size başsağlığı diler geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Sağlıklı günler dileriz. 7M Hastanesi Hasta Hakları Sorumlusu

Yağmur
Yağmur20 Nisan 17:50
 

Ölüm raporu aldım zaten ama eksik ölüm nedeni yazılmadığı için tüm resmi birimler ölüm raporunu kabul etmedi ben bu durumdan dolayı ölüm nedeni yazılı ölüm raporu belgesini almak istedim. Doktorunuz hiçbir şekilde yardımcı olmadı. Ölüm nedeninin ne önemi varmış ben SGK ya böyle bildirmeliymişim. Yalan yanlış bilgiler umarım bir daha hastanenizde kimse böyle sorunlar yaşamaz. Doktorunuza hatırlatmak istediğim şey; her hasta ve hasta yakını bilgi alma hakkına sahiptir. Yaptığı işlemleri bana söylemek zorundasınız. Allah bu hastanede tedavi gören hastalara ve hasta yakınlarının yardımcısı olsun.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile