26 Şubat 2015

Özbay Mobilya Kusurlu Ürün Teslim Etti.

Tam 1 yıl önce full gürgen diye sattıkları koltuk takımı 4 kere servise gitti. 3 bin TL'ye peşin aldım. Sıfır üründe oturunca gıcırdama oluyordu. Gelen servis içinin kavak olduğunu belirterek değiştirdi parçayı. 1 yılda aynı sorunu diğer koltuklarda da 3 kere yaşadık ve servis yaptı (uzun süre de teşrif ediyorlar). Ful gürgen diye satılan koltuğun kolu kırıldı ve kullanıcı hatası diye para istediler.

Vermek istemeyince de koltuğu geri götürmeye kalkıştılar ve ödemek zorunda kaldık.
İnsanları yanıltma yerine koyup, yanlış söyleyip, kötü mal satmaktan başka bir şey yaptıkları yok. Sürekli aramama rağmen size döneceğiz deyip 1 kere bile aramadılar.

Hayati 1.228 Okunma

Cevaplar

 • Hayati 03 Temmuz 2015

  14 yaşındaki fazlasıyla zayıf kiloda bir kız çocuğunun fotograf çekilmek üzere koltuğun koltuğuna oturması kadar normal bir olay olamaz. Koltuk bundan ötürü kırıldıysa ve bu hataysa tamamdır kabulüm. 14 yaşındaki oğlu kırmış derken sanki üzerinde biri zıpladı gibi algı yaratıyorsunuz. Ben sizin gibi inkar politikasıyla kendimi aklamaya çalışmıyorum. 14 yaşındaki yeğenim oturdu poz vermek için ve kırıldı diyorum. En kısa sürede 5.kez servis hizmetinizi dört gözle bekliyorum.

 • Hayati 03 Temmuz 2015

  Evet sayın ilgili, 4 kere servisinizle yapmış olduğunuz koltuk yine gıcırdıyor oturdukça. 3 haftadır size döneceğiz deniyor. Bu ne kadar yoğunluktur ki 3 haftada dönüş yapılmamıştır. İşte çirkinleştiğiniz nokta şu: satarken ful gürgen denilmedi. Telefon kayıtlarını saklıyorsanız eğer teknik servis müdürünüzün defalarca ürün evet ful gürgen sadece alt kısmı kavak dediğini idrak edebilir ve inkar etmekten vazgeçebilirsiniz. Karşınızdaki insanı saf yerine koymaktan vazgeçin. Ürünün gürgen olup olmamasını da geçtim, 4 kere bir koltuk servise gidip de aynı sorundan hata vermez. demek ki üretimini beceremiyorsunuz ki sıfır gelen koltukta da aynı sorun yaşanmıştı.

 • Hayati 26 Şubat 2015

  Arkadaşım siz hala anlamamışsınız beni. Beni 100 TL zengin etmez. 100 TL'nin de peşine düşecek değilim. Siz beni aptal yerine koyuyorsunuz. ful gürgen olarak sattığınız ürünün içinin kavak ve sunta olduğunu sizin teknik servisiniz söylüyor. Ben malzemeden anlamam bu sizin tarafınızın beyanı. Ve gürgen olmayan kısımlarından ötürü 1 sene içinde 4 kere sıkıntı yaşadım. Bu sıkıntıları 10 sene içinde değil 1 sene içinde yaşadım ki koltuğu ben senede bir koltuk değiştirmek için almadım. 1 senede 4 kere servis gören koltuğu ben kaç sene kullanabilirim? Bunu soruyorum cevabını verin. Siz 100 TL'nin lafını edecek kadar büyük bir mağazasınız.

 • Özbay Mobilya Temsilcisi26 Şubat 2015

  Müşterimizin aldığı ürünü yüzlerce müşterimize sattık ve halen satıyoruz. Yüzlerce müşteriden parmakların sayısı kadar sıkıntı geldi veya gelmedi. Ürünler kul yapısı ister istemez binde bir de olsa sıkıntılar olabiliyor. Onlara da firma olarak gereken neyse yapılıyor. Müşterilerimize yanlış bilgi aktarımı yapmasınlar diye mağazalardaki personellere ayda bir ürünlerle ilgili eğitim verilir. Halen söylüyoruz, sattığımız bütün ürünlerin sonuna kadar arkasındayız. Müşterimize de gereken yardım yapılıp sorunu çözülmüştür. Müşterimiz kendi hatalarından kaynaklanan hasar için, kol tamir maliyeti olan 100 TL.'yi ödemek istememelerinden kaynaklı sitemlerini dile getirmiştir. Saygılarımızla

 • Özbay Mobilya Temsilcisi26 Şubat 2015

  Müşterimize mağazada gördüğü koltuğun dışında farklı bir ürün satmadık. Teslim olan koltukta mağazadaki koltuğun aynısıdır. Müşterimize ürünü satarken ful gürgen ibaresi kullanılmamıştır. Üründe sıkıntı çıktığında firma olarak ilgilenip gereği yapılmıştır. Müşterimiz defalarca aramama rağmen kimse dönmedi diyor. O zaman yoğunluktan dönülememiştir ama müşterimize uygun zamanda dönülüp sorunuyla ilgilenilmiştir. Öyle olmasa ürün tamir edilip teslim edilmezdi. Müşterimizin 14 yaşındaki oğlu kolun üstüne çıkıp kırmıştır. Bu tamamen müşterimizin beyanıdır. Bunun kullanıcı hatası olduğunu ve ücretli olacağını söyledik. Müşterimizde ücreti kabul edip alın yapın demiştir. Bunlarla ilgili telefon konuşmalarının hepsi kayıt altına alınmıştır. Kayıtlarda müşterinin beyanları aynen anlattığım gibi vardır. Ürünü yapılıp teslim ettiğimizde müşterimiz ücreti ödemeyeceğini beyan etmiştir. Önceden ücretli yapılacağını kabul edip, ürünü aldıktan sonra ücret ödemem demiştir. Bizde ücreti öderseniz koltuğunuzu teslim ederiz demişizdir. Öyle olunca ücret ödendikten sonra ürün teslim edilmiştir. Firma olarak herzaman ürünlerimizin arkasındayız. Ne zaman ihtiyaç olursa müşterimize yardımcı olmaya hazırız. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön