07 Nisan
#11812098

Özay Otomotiv Araç Hakkında Yanlış Bilgi Veriyor!

Özay Otomotiv Elazığ
Galericinin ismi: Ö** A**
0 424 111 **.


Yukarıda bilgileri verilen kişinin Sahibinden.com'da 4 yıllık kurumsal üyeliği de vardır.
Olayı anlatayım;Opel Insignia bir araç almak uzun süre piyasa araştırması yaptık. Elazığ Özay Otomotiv'e elindeki Opel Insignia 1.6t için ulaştık. Şehir dışından geleceğimizi, aracın neyi varsa en ince detaya kadar öğrenmek istediğimizi söyledik. Yetkili kişi aracın bagajının değiştiğini bunun haricinde bir parça boya ve bir parça lokal boya olduğunu söyledi.


Bize şasede kesinlikle bir işlem onarım olmadığı ve motorda hiçbir sorun olmadığı söylendi. Bu araç için 700 küsur km. yol çıkıp Elazığ'a gitmeyi göze aldık. Gitmeden oradaki bir tanıdığımıza ulaşıp Özay Otomotiv'de böyle bir araç var , bu araca ekspertiz yaptır, bizde satışını almaya gelelim dedik. Tanıdığımız sağ olsun bizim için galeriye gidip aracı aldı ve ekspertize doğru yola çıktı. Araştırmalarımız sonucu Umran Ekspertiz'i uygun görüp oraya gittik.


Araçta ufak tefek boya isteyen yer, koltuk yanındaki plastiğin kırık olduğunu gördük tabii ki bunlar 9- 10 yaşındaki bir araç için çok normaldi. Daha sonra kaputu açmamızla motorun suyuna yağ karıştırdığını gördük. Araçta kesinlikle işlem yok denen arka alt şasi işlemli çıktı. Bagaj havuzu değiştirilmiş çıktı. Aracın baskı balatasının değişim zamanın geldiğini gördük. Kısacası aracın 10 bin TL civarı masrafı vardı.


Artı olarak söylenilmeyenler yüzünden bu araç 10- 15 bin TL değer kaybına uğrayacaktı.
Alan kişi 57'ye alacak 10 bin TL harcayacak yani aracın maliyeti 67 bin olacaktı.
Satarken ise çok düşük meblağlara ancak satabilecekti. Kısacası bir parça değişen, bir boya, bir lokal boya var denen aracın arka alt şasesi işlemli çıktı, bagaj havuzu değişik, baskı balatası bitik, aracın suyuna ise yağ karıştırdığı ortaya çıktı.


Sonra aracı ve raporları alıp galeriye dönüldüğünde araç hiç dediğiniz gibi değilmiş dediğimizde Özay Galeri Elazığ'dan açıklama yapılmadan biz bu raporu tanımıyoruz. Biz aracımıza güveniyoruz cevabını aldık. Gerekli cevabı verip oradan ayrıldık. Daha sonra başka numaradan aynı araç için mesaj attığımızda galerici hala hayır şasede işlem yok şanzıman sağlam diyor. Yine aynı yalanları harfiyen söylüyor. Biz şanslıydık Allah yüzümüze baktı, zarara uğramadan kurtulduk. Bu aracı alacak kişi aracın değer kaybı dahil en az 20-25.000 TL kadar zarara uğrayacak.

Ahmet Ahmet 484 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları