24 Haziran
#12155845

Öz Nakliyat Hizmetinden Memnun Kalmadım

Evimi şehirler arası taşınması için internetten bir siteye yazdım. Bir sürü firma aradı. Bende hiç şikayeti olmadığı için Denizli Öz Evden Eve Nakliyat adında bir firma seçtim. Adamlar her şeye evet dedi tabi istediğiniz gibi yaparız dedi. Araçlar kendi araçlarımız, 4 kişilik ekibimiz var onlar gelecek dedi. Eşya taşıma asansörünü biz ayarlayacağız dediler başka bir firmaya devretmiyoruz dediler ama taşıma günü geldi. Amatör bir taşıma firmasına devretmişler işi iki kişi geldi. Asansör yok. Telefonla aradım onlar başlasın eşyaları toplamaya ben hemen iki kişi daha gönderiyorum asansörde gönderiyorum dediler.


1 saat geçti eşyaların yarısı toplandı gelen giden yok. O ilk gelen iki kişi ile tartışmaya girdim. Bu öz nakliyat onlara işi internet üzerinden 500 TL'ye satmış. Benden de 400 TL aldılar. Asansör ve diğer iki kişi de gelmedi. Kısaca bu art niyetliler bir sayfa düzenlemişler ve bir sürü referans yazmışlar. Profesyonel ekip demişler fotoğraf koymuşlar bir sürü. Adamlar bir internet sayfası ile insanları kandırıp anlaşma yapıp depozito alıyorlar. Sigorta yapıyoruz 40000 TL'değerinde diyorlar. Taşıma günü şoför size sözleşmeyi ve sigorta poliçesini getirecek diyorlar ama hepsi yalan.


Bir internet sayfası ile tamamen yalan ile işi sizden alıp başka bir firmaya satıyorlar sizden ve gerek taşıma firmasından para alıp ortadan kayboluyorlar. Sonra arıyorsunuz son derece saygısız bir şekilde yalan ve tehditte bulunuyorlar. Kısaca bulunduğunuz yerden ya da gideceğiniz ilden bir firma ile yüz yüze bir anlaşma yapın. Anlaşma ve sigorta belgelerini ilk anlaşma esnasında gözle görüp imzalayın ve firmaya da imza ve kaşe bastırın ve belgeleri alın.

Erhan Erhan 224 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları