20 Eylül
Yorum Yap
#10925490

Otoyol A.Ş Haksız Kazanç Sağlamaya Çalışması!

17 Haziran tarihinde Osmangazi Köprüsü üzerinden İstanbul'a dönüşte gişeye geldiğimde gişe çalışanının bakiyemin yetersiz olduğunu söyledi. Bende 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve FSM Köprüsü kullanımları gibi sonradan ödeme yaparak geçiş yapmak istediğimi söyledim ve bu şekilde geçiş sağladım.


Bugün bana ceza ödememden dolayı icra takibinin başlatıldığına dair mesaj geldi. Sebebini öğrenmek için otoyol aş'yi aradığımda geçiş yaptığım 17.06.2018 tarihinde HGS etiketimin hiçbir banka veya PTT ile bağlantılı olmadığından dolayı ödemeniz alınamamış ve bu sebeple cezai duruma düşmüşsünüz dendi.


Sonrasında, Garanti Bankası'nı arayıp bu durumu anlattım. HGS etiketim 10.01.2018 tarihinden beri Garanti Bankası üzerinde aktif ve HGS ödemelerimi bu banka üzerinden devam ediyorum. Burada sistemsel bir yanlışlık yapıldığı çok açık olarak ortada.


Otoyol A.Ş müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşme neticesinde 17.06.2018 - 17.07.2018 tarihleri arasındaki köprü geçişlerinin HGS işlem bilgilerini mail olarak sizlere iletmemi ve gerekli kontrollerin yapılabileceğini belirtti.


Belirtilen tarih aralığına ait 1 aylık HGS bilgilerimi Garanti Bankası internet bankacılığı üzerinden alarak paylaştım. Bugün gelen cevap tabi ki bizlerin kusurlu olduğu yönünde oldu... Ben bu ödemeyi yapmak istemiyorum, karşı dava açmak istiyorum. Sadece ben değil, bir sürü insanı mağdur eden bu duruma el koyulmasını istiyorum.

Canberk 3.112 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler