Ösym YKS Sınav Yeri Değişikliği Problemi

Berkan Berkan2 hafta önce

Bu sene YKS-2020 sınavı aday öğrencisiyim. Aynı zamanda Ankara'da üniversite okumaktayım. Sınav yeri tercihimi yaparken, normal koşullar altında sınav zamanı Ankara'da bulunacağımı düşünerek sınav tercihimi Ankara olarak seçtim. Fakat ülkemizde Covid-19 salgının bu denli yayılmasıyla ailemin yanına Giresun iline geri döndüm. 

salgının kontrol altına alınması ve yayılımının önlenmesi için devlet organlarımız ve yok tarafından kademeli olarak bir takım önlemler ve kararlar alındı: şehirler arası seyahat yasakları ve büyükşehirlerin karantina altına alınması, üniversitelerde yüz yüz eğitimin ertelenmesi, üniversite finallerinin online bir şekilde yapılması vs... Bu önemler kademeli bir şekilde alınırken ve bahsi geçen önlemlerin ne kadar ve kaç gün süreceği kesin bir şekilde belirtilmemişken, başvuru bilgilerimizi güncelleyebileceğimiz son günler olan geç başvuru günleri (18-19 Mart 2020), ÖSYM tarafından Covid-19 salgını sebebiyle sadece bir (1) gün uzatılıp 20 Mart 2020 olarak duyuruldu. 

bahsi geçen kararlar ve önlemler gün ve gün alınırken, biz adayların salgınla mücadele sürecinin nasıl şekilleneceğini kestirmemiz mümkün değildir. Ayrıca, sınav yerlerine gitmemiz bizlerde maddi ve manevi mağduriyete yol açmaktadır. Bu nedenle ÖSYM tarafından öğrencilere sınav yerlerini değiştirebilmeleri maksadıyla olanak tanınmasını arz ederim.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler